Новини
1712
24 січня 2019 об 11:47

Уряд планує забезпечити паперовими і електронними підручниками освітян

Новий Порядок визначає конкретний механізм отримання підручників.

23 січня 2019 року Кабінет Міністрів затвердив новий «Порядок забезпечення підручниками та посібниками здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників». Згідно з новим Порядком відтепер держава забезпечувати учнів та вчителів безкоштовними паперовими і електронними підручниками.

Міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич пояснила, що держава вперше зобов’язується постачати підручники у різних форматах:

У Законі «Про освіту» ми вперше передбачили, що держава гарантує безоплатне забезпечення не лише паперовими, а також електронними підручниками. Тепер Уряд прийняв Порядок, яким визначається конкретний механізм цього. Причому, я хочу наголосити, що йдеться і про електронні версії паперових підручників, у форматі pdf, і про власне електронні підручники та підручники з аудіосупроводом.

У повідомленні йдеться про те, що доступ до е-підручників учні та вчителі отримуватимуть через Національну освітню електронну платформу.

 Хто ж отримуватиме безкоштовні підручники? 

У Порядку йдеться про те, що насамперед підручники отримають ті, хто має повну загальну середню освіту не лише в школах та закладах профтехосвіти, а й закладах фахової передвищої та вищої освіти (йдеться про коледжі та технікуми). Крім підручників освітяни отримуватимуть навчально-методичну літературу.

Запроваджено новий механізм визначення накладу підручників. Він більше прив’язаний до реальних потреб та розраховуватиметься на найбільшу кількість учнів на 5-річний період використання підручника. Зокрема, видання підручників і посібників здійснюватиметься:

  • один раз на 5 років з розрахунку 120% відповідно до потреби;
  • для учнів з особливими освітніми потребами з розрахунку 160% від їх прогнозованої кількості.

Уперше на рівні Уряду передбачено формування резервного фонду підручників. За рахунок цього, зокрема, забезпечуватимуть потреби закордонних українців:

  • з української мови та літератури до 1000 примірників;
  • з інших предметів українською мовою до 300 примірників кожної назви;
  • серії «Шкільна бібліотека» до 500 примірників з кожної назви.

Цьогоріч МОН змінює процедуру експертизи та конкурсного відбору підручників. 


Також читайте новини з цієї тематики:

Посилання на МОН: https://mon.gov.ua/ua

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.