Новини
2540
2 лютого 17:43

Український правопис, затверджений у 2019 році, залишається чинним, – Міністр юстиції

Учні можуть спокійно продовжувати вчити український правопис та готуватись за ним до цьогорічного ЗНО, зазначив Денис Малюська.

Окружний адміністративний суд міста Києва скасував постанову Кабінету Міністрів України «Питання українського правопису» від 22.05.2019 №437. Таке рішення прокоментував на своїй сторінці у фейсбуці написав Міністр юстиції Денис Малюська:

Вищезазначене рішення не набрало законної сили й не набере найближчим часом, оскільки ми подамо на нього апеляційну скаргу.

Міністр Юстиції повідомив, що до закінчення розгляду нашої апеляції постанова Кабміну залишатиметься чинною:

Український правопис, затверджений у 2019 році, залишається чинним. Це означає, що учні можуть спокійно продовжувати вчити український правопис, затверджений у 2019 році та готуватись за ним до цьогорічного ЗНО.

Денис #Малюська запевнив, що враховуючи стандартну тривалість судового розгляду в умовах пандемії, очікувати яких-небудь сюрпризів щодо правопису до закінчення ЗНО не варто, адже ще не отримано судового рішення ОАСК й невідомі аргументи суду.

Очільник Міністерства юстиції припустив, що постанову Кабінету Міністрів скасували через порушення, які відбулися під час її прийняття ще у травні 2019 року. Адже закон, який надавав право КМУ ухвалювати таку постанову було визнано неконституційним.

Це означає, що навіть якщо апеляційна інстанція підтримає позицію ОАСК, шанси на повернення українського правопису залишатимуться.

Малюська додав, що український #правопис можна буде перезатвердити рішенням Національної комісії зі стандартів державної мови, якщо цей орган вважатиме це доцільним.


Вас також може зацікавити: «ОАСК майже рок-зірка серед судів»: Телебачення Торонто про скандальне питання українського правопису

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.