Українські школи взяли участь в проекті з сортування та переробки сміття

Школярам розповідали, яке сміття підлягає переробці та які продукти варто купувати, щоб залишалося менше відходів.

Сортування та переробки відходів – це глобальна проблема. Вирішення екологічних проблем є одним із об’єднуючих факторів для всіх країн світу, адже попри кордони, ми живемо разом на одній планеті. Однак, роз’єднує країни те, як вони підходять до вирішення екологічної проблеми «на своїй території». Якщо у Швейцарії держава готова купувати чуже сміття, то не всі пересічні українці зі своєї сторони готові хоча б просто викидати сміття в належному місці. У провідних країнах давно існують правила сортування та переробки відходів, розроблені на державному рівні. В Україні ж, в якій 80% сміття акумулюється на звалищах, на екологічний клімат просто закривають очі. Будь-яка ініціатива, що стосується переробки та сортування сміття, належить переважно громадським організаціям та небайдужим людям. Klitschko Foundation за підтримки Фундації Coca-Cola вирішили реалізувати соціальний проект, спрямований на навчання школярів і вчителів, як зберегти навколишнє середовище за допомогою переробки сміття.

 Протягом 15 років ми реалізуємо проекти для молоді, тому знаємо, про що мріють сучасні українські підлітки, - зазначила директорка Klitschko Foundation Аліна Носенко. - Вони живуть у відкритому світі, де немає місця кордонів. Їх хвилюють глобальні питання - технологічні інновації, зміни клімату, конфлікти між державами, від яких залежить прогрес людства. Вони хочуть об'єднуватися з іншими, щоб вирішити їх. Тому ми запустили проект Zero Waste School, який стане платформою для обговорення та реалізації ідей, об'єднає дітей і вчителів спільною метою та створить командний дух.

Старшокласники із різних міст впродовж 3 днів прослуховували  цікаві лекції, взяли участь в освітніх, підприємницьких і технологічних тренінгах, долучилися до командних командних ігор. Своїм досвідом з ними  ділилися спеціалісти в сфері екології. Вони, зокрема, розповідали, яке сміття підлягає переробці та які продукти варто купувати, щоб залишалося менше відходів.

Діти дізналися, що через якусь обгортку для цукерок, вчені ламають голову, адже не знають, як переробляти обгортки з напиленням фольги. А от з пластику, наприклад, навчилися робити одяг, взуття і навіть килими. Скляну тару теж підлягає неодноразовій переробці. Цим питанням, зокрема, займалася компанія Coca-Cola, яка оголосила про нову глобальної концепції до 2030 року: переробка такої ж кількості упаковки, яке вона постачає на ринок.

Коли ми дізналися про проект, то дуже зраділи. Адже у нас в місті проблема з сортуванням сміття дуже актуальна. У себе в школі разом з учителями ми організували збір паперових відходів. Спочатку все ставилися до цього трохи скептично. Але коли ми здали перші коробки, отримали за це гроші і накрили для всіх солодкий стіл, оптимізму додалося. Тепер ми не просто не викидаємо сміття, ми на ньому заробляємо і витрачаємо гроші на потреби школи. Завдяки проекту у нас з'явилося багато нових ідей, які плануємо реалізовувати не тільки в школі, але і в місті. Ми хочемо запросити молодих активістів, об'єднати навколо себе громаду. Головне - не боятися, пробувати щось нове, - розповіла учениця десятого класу Юлія Глушик з Червонограда Львівської області.

Після лекцій, учасникам дали домашнє завдання - провести тренінги у себе в школах, поділитися набутими знаннями з друзями, батьками, громадами і разом налагодити сортування відходів і навіть заробляти на цьому.

Екологічне виховання має зайняти своє належне місце в українських школах та родинах. Адже сумлінне та відповідальне відношення до навколишнього світу закладається змалечку. Розповідаючи дітям, чому необхідно серйозно відноситися до сміття, яке ми викидаємо, та чим це може закінчитись – ми формуємо їхню екологічну свідомість.

Фотоматеріали взяті із сторінки проекту Zero Waste School у facebook

Інформація взята із сайту Фактыhttp://fakty.ua/

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.