Українські школярки взяли участь у Technovation Challenge - конкурс з IT-підприємництва

В Україні вже вдруге пройшов конкурс з IT-підприємництва серед школярок Technovation Challenge. Переможці поїдуть до Сан-Франциско.

Ми щодня користуємось великою кількістю мобільних додатків, які так чи інакше, допомагають нам у житті. А чи задумувались ви над тим, як створюються ці додатки, що для цього потрібно, і взагалі, чи може це зробити дитина? Насправді, цей процес складний, він вимагає багато часу та зусиль. І так, діти можуть створювати мобільні додатки. В Україні, до прикладу, вже вдруге проходить конкурс з IT-підприємництва серед школярок  Technovation Challenge. Детальніше про конкурс розповіла волонтерка-співкоординаторка конкурсу Надія Бабинська (Вірна).

Вже в друге конкурс відбувається в Україні. Минулого року було 15 команд, які завершили розробку мобільних додатків на тематику, яка хвилює їхні громади. Тобто це конкурс самоосвіти. Дівчата мають доступ до навчальної бази, IT-підприємництва, вони вчаться шукати проблеми у своїх громадах, визначати, як технології ці проблеми можуть вирішити, писати мобільний додаток, розробляти бізнес-стратегію, маркетинговий план для того, щоб просувати свій мобільний додаток, - розповідає пані Надія.

Навчання дівчат триває 3 місяці, після чого вони їдуть до Києва та представляють свої мобільні додатки, інформує Громадське Радіо. Журі визначає переможців.

Джерело: Громадське Радіо. На фото: Еван Дікайн, Надія Бабинська (Вірна), Ліза Гецуш

Команда, яка зайняла перше місце, поїде в серпні до Сан-Франциско, щоб познайомитися з дівчатками з усього світу, тому що це глобальна ініціатива і до неї вже долучено більше 80-ти країн і 12 000 дівчаток із усього світу. Дівчатка поїдуть до Сан-Франциско, щоб відвідувати офіси найбільших і найкращих ІТ-компаній, обмінюватися досвідом, спілкуватися, налагоджувати зв’язки, можливо, навіть виграти якісь призи, — розповіла співкоординаторка конкурсу.

Цього року понад 90 команд взяли участь у конкурсі, та не всі завершили прототипи мобільних додатків. Як зазначає пані Надія, в одній команді може бути від 1 до 5 дівчат. 12 травня 120 дівчат взяли участь у пітчингу.

Пітчинг – це презентація мобільних додатків. Це відбувається дуже швидко. За 2 хвилини команди мають переконати суддів, що саме їхні додаток найкращий, що він дійсно вирішує проблеми, і їхній додаток життєздатний, - зазначила пані Надія.

Ліза Гецуш навчається в 6 класі, вона брала участь у конкурсі разом з командою та презентувала корисний додаток.

Наш проект був створений саме для громади, тому що ми хотіли допомогти людям стати командою. Ми помічали таку проблему: йдемо вулицею – лежить сміття. Або інша ситуація: людина йде, біля неї смітник, а вона кидає сміття під ноги. Тому ми створили програму, щоб люди могли бути в команді і разом прибирали сміття.

Принцип роботи додатку достатньо простий.

Спочатку ви повинні зареєструватися в додатку, щоб можна було писати в чаті. В нас є карта, на якій ви можете позначати місце, де знаходиться сміття, є кнопка, щоб сфотографувати сміття, яке ви знайшли. Фото ви можете переслати в чат, і там можете переписуватися з людьми, які також хочуть допомоги прибрати сміття, - розповідає Ліза Гецуш.

Готуватися до конкурсу допомагав дівчатам ментор – Еван Дікайн, він приїхав з Америки, працює в Новопетрівському сільському центрі соціальних служб для сімей, дітей та молоді.

Так чому ж Technovation Challenge саме для дівчат?

Такі конкурси покликані на те, щоб розвивати у дівчат, починаючи зі шкільного віку, лідерські навички, навички роботи з технологіями, щоб вони їх не боялися. Ми спілкуємось з дівчатами в школі, і буває, що навіть від вчителя можна почути: «Навіщо тобі програмування? Ти ж дівчинка», – розповідає пані Надія. 

Ліза зазначає, що у кожного є своє хобі, тож зупинятись на досягнутому дівчинка не збирається. Над проектом ще потрібно працювати і попереду багато роботи. 

Цього року у конкурсі перемогла команда з Кременчуга. Їхній додаток допомагає контролювати фізичні активності, слідкувати за станом свого здоров’я. У серпні цього року вони поїдуть до Сан-Франциско, щоб представляти Україну на міжнародному рівні. 

Бажаємо переможцям удачі, нічого не боятися та впевнено йти до своєї мети! 

Посилання на Громадське Радіо: https://hromadskeradio.org/

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.