Українські школярі виграли понад 200 тис. гривень за дотримання здорового способу життя

Отримані кошти п'ятірка переможців зможе витратити на закупівлю STEM-обладнання для шкіл.

У Києві визначили переможців всеукраїнської програми «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів».

Мета проєкту – популяризація здорового способу життя та виховання корисних звичок серед школярів: від формування денного раціону до активних занять спортом та облаштуванням здорового простору в школах.

130 тисяч учнів, близько 10 тисяч вчителів, 75 тисяч батьків і 136 тисяч жителів громади впродовж року активно впроваджували здорові звички у повсякденне шкільне життя у всіх регіонах України.

218 шкіл з 471 зареєстрованої пройшли всі етапи річної програми. До фіналу потрапили 50 проєктів-фіналістів, а п’ятірка переможців отримала сумарно 220 тисяч гривень на закупівлю STEM-обладнання для шкіл, серед них і заклади освіти з великих міст, і з містечок та невеликих сіл.

Список щасливчиків:

  • Перше місце: НВК № 7 м. Хмельницький – грант 91 000 грн

  • Друге місце: Миколаївська гімназія №3 Миколаївської міської ради – 63 000 грн

  • Третє місце: Ладижинська школа І-ІІІ ступенів №2 Вінницька область – 30 000 грн

  • Глядацькі симпатії: Опорний заклад Барвінківська ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Харківської області – 18 тис. грн

  • Найкраща сільська школа: Олександрівська ЗОШ І-ІІІ ст. імені Т.Г.Шевченка Олександрівської селищної ради Вознесенського району Миколаївської області – 18 тис. грн

Всеукраїнська програма «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» була започаткована і реалізується експертним українським Центром «Розвиток КСВ». Також підтримку програмі надає міжнародна організація Mondelēz International Foundation за підтримки Міністерства молоді та спорту України.

Healthy Schools – програма, що вражає масштабністю, креативністю, енергією, а головне –  результатом! Щороку ми отримуємо неймовірний фідбек від учасників програми ще впродовж кількох місяців після фіналу. Тому ми переконані, що для школярів – це не просто змагання. Впровадженні активності та звички в рамках Healthy Schools залишають з дітьми й після проєкту, вони стають важливою і невіддільною частиною їхнього життя, – говорить Марина Саприкіна, керівниця Центру «Розвиток КСВ».

Щоб надихнути та підтримати учасників, поділитись власними історіями успіху та рецептами здорових звичок, до програми долучились українські зірки, зокрема кулінарний експерт Євген Клопотенко закликав дітей змінювати свої харчові звички:

Не бійтесь експериментувати! Не бійтесь ризикувати! Робіть кожен свій день смачнішим! Якщо вам сьогодні доводиться їсте те, що ви їли вчора, достатньо додати одну малесеньку спецію, щоб день став яскравішим і все заграло ще більше позитивними кольорами (і це стосується не лише їжі)!

Також до програми доєдналась зіркова тренерка проєкту «Зважені та щасливі» Марина Боржемська, перша українка, що здійснила сходження на 7 найвищих вершин світу, альпіністка Тетяна Яловчак та тенісист Сергій Стаховський.

Нагадуємо, що взяти участь в програмі може будь-яка школа України. Восени стартує реєстрація на нові етапи програми, адже організатори переконані: лише усім разом під силу залучити до здорового способу життя ще більше школярів і перетворити проєкт Healthy Schools на масштабний національний рух.


Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

Скандинавська ходьба: унікальна рухова активність для збереження фізичного і психічного здоров’я

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.