Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Використання електронних освітніх інструментів у процесі інтерактивного навчання: дошка Jamboard
»
Взяти участь Всі події
Новини
1069
26 лютого 2020 о 19:02
pdf Роздрукувати

Українські школярі представлять свої винаходи на світовому конкурсі стартапів

На один із найбільших світових конкурсів стартапів «Startup world cuр» від України поїде 5 школярів-винахідників.

Українці вже неодноразово дивували світ своїми стартапами. Зубні щітки з переробленого паперу, будинки, сконструйовані за допомогою 3D-друку, їстівний поліетилен, олівці, які ніколи не списуються… І це лише незначна частина дивовижних винаходів!

Цього року п’ятеро юних стартаперів представлять Україну в Кремнієвій долині, у Сан-Франциско, на світовому конкурсі стартапів «Startup world cuр». За перемогу змагатимуться винахідники з 60 країн світу.

Коли ми надіслали американцям ідеї наших винахідників, вони дуже зацікавилися нашими стартапами. Також у Сан-Франциско в нас заплановані зустрічі з організаторами, венчурними фондами, на яких ми зможемо представити свої стартапи», – повідомив Віталій Лісовий – керівник бізнес-інкубатора МАН «UF Incubator».

Якими винаходами збираються здивувати українські учні?

 Мініхолодильник Chillinger 

Автором проєкту – Микита Чорний. Такий холодильник працює без електроенергії, за розмірами та формою нагадує термос. Його унікальністю є те, що він може охолодити напій за одну хвилину!

Наша смарт-пляшка створена для швидкого охоло­дження напоїв. Зараз на ринку існують варіанти, як нагріти напій і зберегти його теплим. Але не існує приладу, який би охолоджував напої при розмірах звичайного термосу. Ми плануємо вийти на краудфандингову платформу Kickstarter. Потім уже будемо націлюватися на глобальні майданчики, такі як Amazon, Alibaba, – розповів Микита Чорний. 

 Розумний бокс для холодильника 

Винахідниця Діана Богатир презентує розробку смартбокса, який сканує холодильник і визначає, скільки в ньому продуктів.

Smart box працює за допомогою мобільного додатку. Користувач через смартфон сканує холодильник і перевіряє наявність усіх потрібних йому продуктів. Цікаво, що пристрій можна підібрати під різні комірки холодильника: окремо для молока, м’яса, яєць тощо. Бокс буде нагадувати власнику, коли потрібно докупити продукти, а за необхідності може навіть замовити їжу сам.

Бокс дуже компактний, його можна використовувати для будь-якого холодильника. Наша цільова аудиторія – молоді люди, які не мають часу для домашніх справ, – розповіла дівчина. 

 Підрахунок калорій 

Український школяр Сергій Лисін винайшов пристрій, який вміє за фотографією підраховувати кількість калорій на 100 г їжі.

Такий знімок можна зробити за допомогою спеціальних лінз на окулярах чи браслеті, на які безпосередньо і буде виводитися інформація. Також команда стартапу створила мобільний застосунок, який буде запам’ятовувати всю історію харчування. Винахід стане корисним для тих, хто дотримується дієти або ж просто намагається стежити за раціоном.


Крім цих винаходів, у Сан-Франциско будуть представлені мультифункціональний верстат, що може працювати водночас з 3D-принтером і фрезерним станком, та програма для підбору музики для відео. Варто зазначити, що програма працює завдяки штучному інтелекту, якого навчили гармонійно поєднувати відео та музичний супровід.

Юний геній не обов’язково має бути відмінником. Кожна дитина талановита. Завдання Малої академії наук – розвинути цей талант, підтримати. Саме тому в Україні такі сильні дитячі наукові роботи. І це підтверджують міжнародні конкурси. За минулий рік отримано 51 комплект нагород на міжнародних конкурсах та виставках, з яких 17 – золоті медалі та гран-прі. Бажаємо успіху нашим вихованцям на черговому етапі досягнення мети – Всесвітньому конкурсі стартапів у Кремнієвій долині, – зазначив президент МАН Станіслав Довгий.

 Більше про конкурс: 

Усі українські учасники «Startup world cuр» проходять попередній відбір. Журі враховує, наскільки цікавим може бути проєкт для потенційний інвесторів, рівень готовності проєкту, мотивацію претендентів. Також передбачається тестування для визначення рівня володіння англійською мовою, адже захист стартапу є не менш важливою частиною презентації. Згодом юні винахідники проходять спеціальні курси підготовки. Захист стартапів відбуватиметься у травні. До того школярі повинні самостійно скласти кошторис для можливих інвесторів.

Джерело: https://vse.ee/cer

Фотоматеріали взяті з офіційного сайту Studway.

Авторка: Марина Лавріненко


Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

Senstone – історія успіху українського стартапу, що допоможе зберігати думки

Папір із опалого листя: український студент запускає першу подібну переробку у світі

Вічний блокнот, доповнена реальність, 3D-принтер, що друкує череп конкретної людини, - у МОН визначили переможців конкурсу стартапів

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.