Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Ситуація успіху: основні поняття, сутність, технологічні аспекти, інклюзивна практика
»
Взяти участь Всі події
Новини
1253
11 квітня 2018 о 15:02

Українські науковці можуть отримати права на свої винаходи

За ініціативи МОН українські вчені можуть отримати фінансування на патентування своїх винаходів.

Український науково-технологічний центр (УНТЦ) сприятиме реалізації відповідного проекту та виділить для науковців гранти.

В умовах обмеженого бюджетного фінансування наукової сфери ми працюємо над тим, щоб запропонувати нашим вченим додаткові інструменти підтримки – насамперед фінансової. Саме завдяки ініціативі МОН в Українському науково-технологічному центрі, який є міжнародною організацією, було відкрито грантову програму на патентування винаходів. Подати заявку на фінансування може будь-яка наукова установа, – зазначив очільник Директорату науки МОН Дмитро Чеберкус.

Як інформує МОН, програма була презентована наприкінці 2015-го року, і щороку в УНТЦ передбачено грант. Як стало відомо, не всі наукові установи користуються можливістю отримати цей грант. Лише за минулий рік 3 наукові установи одержали 12 патентів.

Нагадуємо, що патент – це документ, що засвідчує авторство на винахід та виключне право на використання його протягом певного строку.

Водночас передбачених коштів вистачить для того, щоб профінансувати отримання в Україні близько 100 патентів на рік. Тому МОН запрошує наукові установи активніше подавати заявки на грант, – підкреслив Дмитро Чеберкус.

Подати заявку та дізнатись необхідну інформацію можна на офіційному сайті УНТЦ.

Варто зазначити декілька слів про УНТЦ:

Український науково-технологічний центр – міжнародна міжурядова організація, створена з метою запобігання розповсюдженню знань та досвіду, пов'язаних зі зброєю масового знищення. До організації долучились різні країни світу, які об’єднали свої сили з метою забезпечення міжнаціональної безпеки. 

Для досягнення цієї мети УНТЦ залучає до співпраці колишніх оборонників (спеціалістів, що працювали в оборонній галузі), вчених та науковців, що працювали над створенням ядерної, хімічної, біологічної чи іншої зброї масового знищення, в сферах ядерної та хімічної промисловостей, працівників закритих наукових центрів, установ та лабораторій колишнього СРСР. Співпраця відбувається в рамках проектів УНТЦ, що фінансуються Європейським Союзом, СШАта Канадою. Проекти УНТЦ дають змогу створити робочі місця та надати оплачувану роботу фахівцям для спрямування їх діяльності в мирне русло та на розвиток світової науки.

Окрім того, УНТЦ проводить тренінги та здобуття знань і досвіду у сферах:

1.патентне право;

2.стратегічне планування;

3.бізнес-адміністрування та комерціалізація;

4.трансфер технологій.

Тож радимо скористатися можливістю та отримати фіннасування на патент. Це чудова можливість для тих, хто хоче розиватись в науковій галузі і приносити користь суспільству! Наші науковці найкращі, ми в них віримо!

Посилання МОН: https://mon.gov.ua/ua/

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.