Українські науковці долучаться до європейської ініціативи Clean Sky 2

Науково-дослідний проект за програмою “Clean Sky 2” дозволить скоротити витрати й час на розробку нових рішень в авіабудуванні.

Український консорціум вперше виконуватиме науково-дослідний проект у галузі авіації за програмою “Clean Sky 2”, яка реалізується в межах грантової програми ЄС Горизонт 2020. Як зазначає офіційний сайт Міністерства освіти і науки України, на втілення проекту AMBEC (Advanced Modelling Methodology for Bearing Chamber in Hot Environment / Новітня методологія моделювання для камери підшипника в гарячому середовищі) вчені отримають близько 1,7 млн євро. Працювати над проектом планують протягом 3 років.

До складу української команди увійшли вчені Національного аерокосмічного університету ім. М. Жуковського “ХАІ”, ДП “Івченко-Прогрес” та АТ “Мотор Січ”. Об'єднавши наукові знання та промисловий досвід, вони досліджуватимуть складні фізичні явища, що відбуваються у камері підшипника авіадвигуна.

Наша кінцева мета – розробити методику теплофізичних розрахунків, що стане ефективним інструментом для оптимізації конструкції компактних камер підшипників у авіаційних двигунах наступного покоління. Застосування цієї методики дозволить фахівцям авіабудування скоротити витрати й час на розробку нових рішень, зменшить рівень споживання палива, а також знизить кількість шкідливих викидів  в атмосферу, –  підкреслив керівник проекту AMBEC Тарас Михайленко.

Учасники проекту працюватимуть під керівництвом європейської групи експертів у галузі авіадвигунобудування та за адміністративної підтримки Українського науково-технологічного центру.

Нагадаємо, що ініціатива “Clean Sky 2” – це найбільша європейська науково-дослідна програма в галузі авіації, в якій беруть участь близько 500 промислових і науково-дослідних організацій з 27 країн світу. Програма сприяє розвитку інновацій та технологій, що дозволяють знизити рівень шкідливих викидів та шуму в цивільній авіації.

Посилання МОН: https://mon.gov.ua

Фотоматеріали взяті з офіційної сторінки МОНу.

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.