Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Інтерактивне навчання для розвитку творчого потенціалу: створюємо цікаві вправи на платформі "Всеосвіта"
»
Взяти участь Всі події
12 лютого 13:56

Українські абітурієнти масово їхатимуть за кордон: чому діти налаштовані песимістично

Тривога не лише повітряна, а й внутрішня — близько мільйона школярів не бачать свого майбутнього в Україні.

За інформацією об’єднаного соціологічного дослідження агенції «Vox Populi» та благодійного фонду «SavED» близько 75 % учнів мають прогалини у знаннях, а чверть песимістично дивляться на майбутнє у своїй державі і хочуть виїхати за кордон. Опитування проводилося в рамках Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe та за підтримки МОН України.

Світлина зі сторінки благодійного фонду SavED у Фейсбук

Війна тотально трансформує освіту в громадах України, адже навчальний процес циклічно порушують повітряні тривоги. Діти та вчителі змушені не тільки переривати уроки та спускатися в укриття, але й щодень переживають сильні стресові емоції. Загалом опитування показало, що чверть майбутніх випускників має дуже похмурі погляди щодо майбутнього України, ще 25 % – ані оптимістичні, ані песимістичні. Крім того, кожен четвертий учень після школи хоче виїхати за кордон. Згідно з результатами дослідження українські здобувачі освіти:

  • не заперечують наявність у себе прогалин у знаннях;

  • не схильні звинувачувати у своїх освітніх неуспіхах учителів;

  • не критикують якість викладання;

  • не вважають проблемою відсутність необхідного технічного забезпечення.

Власну незадоволеність особистими успіхами в навчанні діти пояснюють проблемами із мотивацією та лінощами. Натомість одностайною є думка вчителів, батьків та дітей, що особисті зусилля та сила волі — це ключові фактори для навчання. Але головними бар’єрами для навчання і діти, і батьківська спільнота, і педагоги називають виключно повітряні тривоги та загрози ракетної небезпеки.

Світлина зі сторінки благодійного фонду SavED у Фейсбук

Тривога не лише повітряна, а й внутрішня

Експерти прогнозують, що більшість опитаних респондентів після закінчення навчання в школі, намагатимуться вступити до закордонних вишів. Вказується, що минулого року в Україні вчилось майже чотири мільйони учнів. Таким чином, це означає, що один мільйон учнів захоче залишити свою країну після закінчення загальноосвітнього закладу. Постійне відчуття страху та власної безпорадності зараз є домінантними емоціями в українських учнів.

Інфографіка зі сторінки благодійного фонду SavED у Фейсбук

Фахівці наголошують, що саме внутрішні хвилювання в майбутньому підштовхнуть дітей більшою мірою обирати саме закордонні виші. При цьому батьки та вчителі оцінюють емоційний стан дітей краще, ніж самі діти. Щонайменше втричі більше дітей мають тривожний стан, ніж вважають їхні батьки та педагоги.