Українська мова для іноземців: вимоги нового Держстандарту

МОН розмістило проект Державного стандарту з української мови як іноземної, що передбачає нові обов'язкові вимоги до рівня володіння державною мовою.

В межах Болонського процесу, до якого Україна приєдналася у 2005 році, щорічно збільшується чисельність програм обміну між українськими та закордонними університетам. Відповідно, зростає кількість іноземних студентів, бажаючих вивчити українську мову, і, як наслідок – кількість академічних осередків (наприклад, Український інститут у Лондоні, Кембриджський університет, Берлінський університет імені Гумбольдта тощо), які надають змогу іноземцям опановувати українську мову на професійному рівні.

На офіційному сайті Міністерства освіти і науки України викладено проект Державного стандарту з української мови як іноземної. Цей документ містить вимоги України до рівня володіння українською мовою осіб, для яких вона не є рідною (першою).

Держстандарт уніфікує систему вимог до володіння українською мовою, яка складається з чіткого переліку комунікативних умінь і навичок на кожному рівні (від А1 до С2, відповідно до Загальноєвропейських Рекомендацій з мовної освіти) за всіма видами мовленнєвої діяльності (слухання, читання, письмо, говоріння).

Документ розроблено з метою єдиного підходу до створення нових навчальних програм, сучасних підручників з української мови як іноземної, а також до підготовки словників, відкриття україномовних програм та мовних центрів.

Вироблення єдиних державних вимог до рівнів володіння українською мовою як іноземною (Стандарт) зможе стати основою для організації й проведення сертифікаційного іспиту (Діагностика) і підставою для запровадження документа єдиного зразка (Сертифікат), що засвідчуватиме рівень володіння українською мовою.

Укладачами проекту Державного стандарту з української мови як іноземної є: Олена Синчак (Український католицький університет), Данута Мазурик (Львівський національний університет ім. Івана Франка), Галина Бойко (Національний університет «Львівська політехніка», МІОК), Олександра Антонів (Львівський національний університет ім. Івана Франка, ГО «Центр україністики»).

Посилання МОН: https://mon.gov.ua

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.