і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію

Україно-фінський експеримент: як зміниться життя однієї із полтавських шкіл

Невдовзі, життя однієї із полтавських шкіл кардинально зміниться.

Як зазначає Громадське радіо освіченні педагоги із Фінляндії прибудуть в Україну, щоб продемонструвати свої методики, які допоможуть учням та вчителям змінити уявлення про викладання.

Ірина Міньковська - менеджерка з піар та комунікацій ГО «Edcamp Україна» розповіла про цікавий проект, ідея якого зародилася в Фінляндії. Групу вчителів відправили в освітню експедицію до «країни тисячи озер» для того, щоб ознайомитись з досвідом фінських викладачів. Адже, не секрет, що сама фінська система освіти вважається однією з найкращих в світі.

Ірина Міньковська вважає, що ця поїздка мала важливе значення. І було б звісно, непогано, якби фінські вчителі змогли приїхати в Україну, та відповідно до наших умов, провести декілька занять з школярами. Ось, що вона каже: «Але, як щоб, привести фінських педагогів в Україну, і дійсно, зробити такий успішний експеримент, попробувати, чи це буде працювати в Україні, чи будуть фінські педагоги ефективні в наших умовах, з нашими дітьми, вчителями, в наших школах, з нашою матеріальною базою, і т.д. ».

Сказано – зроблено! Серед українських шкіл провели конкурс: «Змінитися за 7 днів», і перемога дісталася школі в селі Трудолюб Миргородського району (Полтавська область). Власне, всіх цікавить питання, яким чином відбувався конкурс, та чому перемога дісталась полтавській школі?

Ірина Міньковська дає ґрунтовну відповідь: « У конкурсі взяло участь 765 шкіл. Тобто, якщо подумати, ми порахували, це кожна 25-та школа в Україні запевнила нас, що вона готова і хоче змінюватися».

Перетворення в полтавській школі відбулися давно, завдяки вчительці пані Валентині, яка застосувала у роботі декілька важливих кейсів. Саме вона є автором конкурсного листа. Ірина зазначає: «коли вона подавала заявку на цей конкурс, вони точно знали, що в них вже зроблено, які є проблемні точки, і де їм потрібна саме фінська допомога».

Важливо, щоб отриманий від фінів досвід, використовувався в школі системно. Звичайно, не варто очікувати дива за тиждень. Ірина вважає, що: «Зміни це рішення». Зрозуміло, для того, щоб кардинально змінити усе, потрібно витратити набагато більше часу. «Фіни сказали, що ми насправді бачимо, що вчителі змінилися, але це не тільки завдяки нам, це тому що, ми вже спіймали потяг, що вже йшов, і ми трошки їм додали ще руху вперед» - розповідає Ірина.

Один із популярних кейсів в Фінляндії – це співучителювання. Зі слів Ірини, це: «мистецтво перетікає в фізику, а фізика в географію, і воно непомітно відбувається».

Як застосовати співучителювання в Полтавській школі

Скоріш за все, замість одного 40-хвилинного уроку, будуть проводити два уроки без перерви, тобто інтегрований. Такі зміни можуть торкнутися не лише школи в селі Трудолюб, але й інші навчальні заклади в Полтавській області. На майбутній місяць, декілька вчителів поділились на групи, і вже думають на тим, як провести дітям інтегрований урок.

Переданий досвід фінів не забудеться, це точно. Тим більше, вони готові надавати допомогу вчителям в онлайн-режимі. Сподіваємось, ці зміни перетворять полтавську школу в одну з найкращих не лише в області, але й в Україні.

Менеджерка з піар та комунікації ГО Edcamp Україна Ірина Міньковська

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь