Україна уперше відчує комікс для незрячих

30 вересня світ побачить графічна новела «Blindman» для людей із порушенням зору, команди видавництва IST Publishing.

Комікс Blindman створений за допомогою шрифту Брайля та рельєфних форм, що допоможуть усім охочим доторкнутися до абсолютно незвіданої знакової системи для середньостатистичного читача та глядача.

Створили цей унікальний візуально-тактильний простір графік Володимир Гавриш та сценарист Андрій Беницький. Проєкт вже встиг завоювати серця європейців та місце у ТОП-10 міжнародного фестивалю коміксів Fumetto 2018 (Люцерн, Швейцарія), а ось для української аудиторії вже зовсім скоро буде презентований вперше.

Проєкт існує у трьох різних форматах:

  • книжки-коміксу для самостійної взаємодії;
  • постерів для інтеграції в освітні та інклюзивні музейні програми в усіх куточках України;
  • гіпсових рельєфів з аудіосупроводом для представлення у виставковому просторі.

Про що комікс?

В історії головним героєм є незряча людина, яка торкаючись стіни, відчула коливання звукових хвиль. Спочатку, за сюжетом, герой сприймає гармонійні звуки, а потім, коли сусіди починають пересувати меблі, уловлює і деструктивні. Зрештою, він вбирає та пропускає через свою душу звуковий світ, де співіснують різноманітні звуки.

Книжкова версія коміксу наповнені сенсами за допомогою об’ємних зображень, витиснених на папері. Та увесь цей рівнинно-горбистий простір доповнюють поетичні рядки, видруковані шрифтом Брайля.

Для виставки автори проєкту спеціально розробили чотири гіпсових рельєфи та вишиванку на довгому полотні, яка ілюструє тонкий шар звукових коливань на стіні.

Увесь проєкт, головним персонажем якої є незряча людина, пронизаний легкими, але пронизливими дотиками, які майже недоступні людям, які звикли сприймати світ через яскраві картинки та тексти.

Велика ідея для маленького героя

Комікс мав показати, що може відійти від пропаганди і фантастичних сюжетів, зосередившись на житті реальних людей. Тому за героїчною назвою «Blindman» ховається висловлювання не про подвиг, а історія про зустріч зі світом і самим собою, – пояснюють автори коміксу.

Творці коміксу під час роботою над проєктом надихалися музикою авангардистів XX століття. Вона давала їм відчуття абстрактності та уповільнення, що червоною лінією прослідковується впродовж коміксу.

Де можна познайомитись із проєктом?

З 30 серпня до 3 вересня у галереї The Naked room (м. Київ, вул. Рейтарська, 21) відбудеться виставка проєкту, де рельєфний гіпс на тлі різнобарвних стін розповість відвідувачам неймовірно чутливу особисту історію героя, у якого особлива суперздібність.

У рамках виставки відбудуться дві події:

  • 30 серпня о 17:00 – обговорення теми інклюзії у контексті візуальних мистецтв із запрошеними українськими художниками, їх бачення та пропозиції щодо майбутніх художніх напрацювань у цьому напрямку.
  • 3 вересня о 19:00 – обговорення із запрошеними представниками музейних інституцій. Розмова про інтеграцію коміксу «Blindman» в освітні та інклюзивні програми музеїв.

Вихід книги очікується вже 30 вересня 2019 року.

Джерело сайт IST Publishing

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з БІОЛОГІЇ залишилося:
0
3
міс.
2
2
дн.
1
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!