Угода між Україною та Фінляндією: 6 мільйонів євро на розвиток української освіти

Уряд схвалив угоду між Україною та Фінляндією,  щодо підтримки шкільної реформи. Розроблений проект розрахований на 4 роки, і коштуватиме 6 млн. євро.

Схвалена угода між Україною та Фінляндією допоможе покращити освітнє середовище школи та сприяти підвищенню кваліфікації вчителів. Про відповідну співпрацю йдеться в проекті Угоди між урядами України та Фінляндії «Про реалізацію проекту «Фінська підтримка реформи української школи», що був затверджений декілька днів тому.

Зрозуміло, що нашим вчителям потрібно опановувати нові інструменти для спілкування та навчання дітей. Тому, допомога буде орієнтована саме на навчання педагогів.

«Передбачений Угодою проект матиме орієнтовну вартість 6 мільйонів євро. Він розрахований на 4 роки. Ці кошти будуть спрямовані на підтримку реформи саме у сфері, де Фінляндія є найбільш сильна, зокрема, йдеться про навчання педагогів. Наші вчителі потребують нових інструментів для спілкування та навчання сучасних дітей», – пояснила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Як зазначили у Міністерстві, допомога Фінляндії, беззаперечно, є дуже цінною. Нагадаємо, що сама фінська система освіти за останні декілька років зазнала кардинальних змін, і показала найвищі показники успішності серед учнів.

Залишилось тільки почекати, поки підписана угода буде ратифікована Верховною Радою Україною. Сподіваємось, це станеться найближчим часом.

«Дуже важливо, аби усі бюрократичні процеси щодо набуття чинності цієї угоди пройшли якомога швидше, адже ми дуже розраховуємо на підтримку Фінляндії в межах реформи. Зокрема, було б добре, аби всі процедури були пройдені вже у найближчі місяці», - наголосила Лілія Гриневич

Як повідомляє МОН, в межах реформи Нової Української школи цей проект допоможе усвідомити українцям важливу роль освіти в нашому житті.

Варто зазначити, що саме Фінляндія є надійним партнером України. Після Революції Гідності фінська сторона збільшила об’єми гуманітарної та технічної допомоги. Окрім того, Фінляндія підтримує усі зміни в середині нашої країні.

Махатма Ганді, індійський державний і політичний діяч сказав так: «Якщо ти хочеш зміну в майбутньому - стань цією зміною в сьогоденні».

 

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.