Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Несилові методи протидії булінгу
»
Взяти участь Всі події
2 лютого 13:29

Учням, які навчалися за кордоном, зарахують оцінки в українських школах

Пояснюємо, які саме навчальні предмети рекомендовано автоматично зарахувати.

У Мінреінтеграції скликали спеціальну нараду щодо проблеми оцінювання дітей, які навчаються у закордонних школах. Раніше віцепремʼєр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук запропонувала представникам Міністерства освіти і науки України розробити відповідні методичні рекомендації. У них мали бути роз’яснені окремі питання здобуття освіти в закладах загальної середньої освіти в умовах дії воєнного стану.

Робоча комісія МОН розробила рекомендації у яких зазначено — діти, які вимушено змінили своє місце проживання та здобували освіту за кордоном, після свого повернення будуть зараховані до закладів загальної середньої освіти за місцем проживання (в разі деокупації територій) або в будь-яку іншу школу України.

Як буде здійснюватися зарахування та подальше оцінювання?

Зарахування дітей буде здійснюватися на підставі заяви одного з батьків чи інших законних представників (опікунів тощо). Згідно з розробленими рекомендаціями, перелік відповідних оцінок, які були отримані учнем у закордонній школі, при поверненні буде обов’язково перезараховано. Для цього батьки мають надати адміністрації навчального закладу відповідні документи, серед яких мають бути прикріплені:

  • витяг з оцінками, які було здобуто за кордоном;

  • довідка про систему оцінювання, яка використовується в країні тимчасового перебування.

Звертаємо увагу, що за кордоном учні можуть вивчати навчальні дисципліни лише українознавчого сегмента. Це можна робити як дистанційно в українських школах (допускається відвідувати школу за кордоном та одночасно вчитись онлайн в другу зміну в українському навчальному закладі), так і на базі міжнародних українських шкіл (передбачається фактичне відвідування дитиною закладу освіти). До переліку навчальних предметів, які тепер можна буде перезарахувати, ввійшли:

  1. українська мова та література;

  2. історія України;

  3. основи правознавства;

  4. географія;

  5. громадянська освіта;

  6. захист України;

  7. «Я досліджую світ»  (предмет у частині громадянської й історичної освітньої галузі).

За словами чиновників ці трансформації дозволять здобувачам освіти уникнути подвійного навантаження від паралельного навчання в українській і закордонній школах. Наразі залишається відкритим обговорення можливість зарахування трудового стажу українським вчителям, які станом на 2024 рік працюють за кордоном.