Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Ведення документації асистента вихователя / вчителя у реалізації інклюзивного навчання
»
Взяти участь Всі події
31 жовтня 2018 о 10:18

У школах і дитячих садках з'явиться інклюзивний простір

Мінрегіон повідомляє про нові вимоги державних будевільних норм щодо проектування інклюзивного простору.

Відтепер сучасний інклюзивний простір має з’явитися в усіх школах і дитсадках. Про це повідомило Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, яке планує оновити державні будівельні норми (ДБН).

1 вересня в дію вступили оновлені ДБН щодо проектування шкіл та 1 жовтня – оновлені ДБН щодо дитячих садків, якими введено обов’язкове проектування інклюзивного простору для дітей з інвалідністю у цих закладах.

З цієї осені інклюзія в школах та дитячих садках стала обов’язковою. Відтепер при реконструкції та будівництві цих закладів обов’язково мають передбачатися доступні та універсальні класи, коридори, навчальні кабінети, ігрові кімнати та інші зали і приміщення. Також в рамках облаштування безбар’єрного простору будуть створюватися окремі класи або групи інклюзивного навчання, додаткові приміщення для медобслуговування та корекції розвитку – так звані ресурсні кімнати. Освіта в Україні має ставати доступнішою, і цим ми зробимо вагомий крок до цього, – повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Згідно з оновленими нормами, наповнюваність класів з інклюзивним навчанням має складати не більше 20 учнів. У школах мають бути ресурсні кімнати, спеціально облаштовані для дітей з особливим освітніми потребами, де вони навчаються за індивідуальним планом розвитку у супроводі корекційного педагога. Лев Парцхаладзе зазначив, що саме такі кімнати вже працюють у багатьох школах:

З цієї осені інклюзія в школах та дитячих садках стала обов’язковою. Відтепер при реконструкції та будівництві цих закладів обов’язково мають передбачатися доступні та універсальні класи, коридори, навчальні кабінети, ігрові кімнати та інші зали і приміщення. Також в рамках облаштування без бар’єрного простору будуть створюватися окремі класи або групи інклюзивного навчання, додаткові приміщення для медобслуговування та корекції розвитку – так звані ресурсні кімнати. Освіта в Україні має ставати доступнішою, і цим ми зробимо вагомий крок до цього, – сказав він.

У Міністерстві регіонального розвитку повідомляють, що наразі працюють над розробкою ефективних державних будівельних норм, які стосуватимуться усіх груп населення з інвалідністю.

Посилання на Урядовий портал: https://www.kmu.gov.ua/ua