Сьогодні відбувся
Марафон. День 3:
«Сталий розвиток: від освіти до світу»
Новини
40884
12 грудня 2019 о 09:00

У школі неприпустиме нав’язування окремих ролей хлопцям і дівчатам та рольові моделі релігій – МОН

Міністерка освіти оголосила про створення цілісної освітньої стратегії ґендерної рівності та протидії індоктринації та нав’язуванню ролей, зокрема і релігійних, у школах.

Я глибоко переконана, – пише Ганна Новосад, – що:

  • Наша школа – світська, а тому не повинна бути місцем рольових моделей, що підтримуються будь-якою з релігій.
  • Школа – це місце для критичного мислення та здобуття впевненості у власних силах, а не індоктринації та нав’язуванню ролей.
  • В освіті потрібна системна політика ґендерної рівності кожного й кожної. А тому цілісній стратегії політики бути найближчим часом, – розказала про свої плани Ганна Ігорівна.

На підтвердження важливості цієї теми очільниця МОН оприлюднила такі показники галузі освіти, які не свідчать про ґендерну рівновагу:

Дівчата в Україні складають 79% тих, хто вступають на гуманітарні науки і мистецтво, але лише 23% – на інженерному профілі, 32 % – на будівництві та архітектурі.

Також пані Новосад зауважила, що майже всі підручники досі містять дискримінацію (нав’язування дівчатам і хлопцям окремих соціальних ролей і емоційних схем, при цьому з натяком на першорядність чоловічих ролей; а також непропорційно малу представленість жінок при вивченні шерегів особистостей певних галузей).

А окремі вибіркові предмети, ховаючись за факультативністю, містять відверту дискримінацію за всіма ознаками, – додала міністерка освіти.

Читайте також: 6 засад ґендерної коректності: що не варто говорити й показувати дівчатам-школяркам

Джерело: fb-сторінка anja.novosad. Фото: mon.gov.ua

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Вітаємо зі святом працівникі́в осві́ти

та даруємо 100 грн

кешбеку!

Кешбеком можна оплатити 50% вартості будь-яких цифрових товарів та послуг на порталі «Всеосвіта»

Отримати кешбек можна з 1 до 14 жовтня 24 жовтня та використати протягом всього місяця.