У школах Великобританії знімають настінні механічні годинники, бо учні не можуть визначити час

Розвиток технологій полегшує життя людини, але й водночас завдає удару по деяких навичках та уміннях.

Прокидаємося з інстаграмом, засинаємо з фейсбуком, снідаємо з ютубом, а на додачу – пересуваємось з телеграмом. Технології настільки сильно влилися у наше життя, що без них ми не уявляємо свого щоденного графіку. З одного боку, ґаджети суттєво допомагають у багатьох справах (наприклад, щоб швидко отримати інформацію, нам не потрібно шукати бібліотеку чи стояти у черзі за газетою), але з іншого – поступово втрачаються, здавалося б, цілком природні навички.

Так, у школах Великобританії, в аудиторіях для іспитів, вчителі масово встановлюють цифрові годинники. Ні, це не данина моді. Просто діти потроху перестають розуміти… звичайні годинникові стрілки. Піку напруження ситуація сягає на екзаменах: учні нервують, відчувають стрес і не можуть зрозуміти, скільки часу залишилося на те чи інше завдання та скільки – до кінця іспиту.  

Малкольм Троуб, заступник генерального секретаря Асоціації керівників шкіл та коледжів (ASCL), в інтерв’ю The Telegraph розповів, що учні віком до 18 років звикли користуватися цифровими пристроями, зокрема цифровим годинником.  

Нинішнє покоління не так добре визначає час за традиційними годинниками, як старші покоління, – зазначив пан Троуб.

Як не сумно, та разом із підвищенням комфорту нашого життя завдяки технічному прогресу водночас атрофуються й певні навички.

Вони звикли бачити цифрове зображення часу на своєму телефоні, на своєму комп’ютері. Майже все, що у них є – цифрове, тому молодь просто піддається новому сприйняттю інформації, – додав Малкольм Троуб.

Раніше пан Троуб працював директором в освітньому закладі. В інтерв’ю він звернув увагу на те, що учні мають бути максимально розслабленими під час іспиту. Цього прагнуть і самі діти, і вчителі. А традиційний годинник може додати зайвого стресу, тож школи намагаються зробити все простим і зрозумілим.

Як вчитель, ви не захочете, щоб діти постійно постійно піднімали руку і запитували, скільки часу залишилося, – пояснив заступник. – Насправді, є велика перевага  використання цифрових годинників: менше шансів, що дитина помилково визначить необхідний їй час.  

Стефані Кінен, завідувачка кафедри англійської мови у середній школі міста Руісліп на північному заході Лондона, розповіла, що її освітній заклад також змінив настінні механічні годинники на цифрові. Учням було складно орієнтуватися у визначенні часу за стрілками.

Не зважаючи на те, що у початковій школі навчають особливостям часових проміжків та користуванню традиційним годинником, багато учнів й досі не розуміють цього, коли опиняються у середній школі.

У 2018 році Саллі Пейн, головна дитяча терапевтиня фонду Heart of England NHS Trust, наголосила, що через розвиток технологій дітям навіть важче користуватися ручками та олівцями.

Простіше подарувати дитині iPad, ніж заохотити її до виконання вправ із тренування м’язів –  наприклад, побудувати з конструктора будинок, вирізати малюнок, склеїти фігуру чи пограти у перетягування мотузки. Через це діти не розвивають основні базові навички, необхідні для того, щоб стиснути та тримати олівець, – пояснила лікарка. – Відсутній контроль над тонкою мускулатурою пальців. І це не можна назвати позитивним явищем.

Чи стосується ця ситуація й українських учнів? І чи дійсно технічний прогрес може загрожувати розвитку певних навичок у дітей? Що ви про це думаєте?

Джерело: The Telegraph


Вас також можуть зацікавити такі матеріали: 

Тайм-менеджмент для дошкільнят: як навчити дітей розподіляти час

«Навчальний годинник», або розпорядок дня школяра «Мій день»

«Котра година?», або ТОП-5 веселих способів навчити дітей орієнтуватися за годинником


Цікава розробка від “Всеосвіти” «Навчальний годинник» допоможе дитині швидко й легко вивчити години. До розробки додаються три рухомі стрілки (годинна, хвилинна, секундна), які потрібно вирізати та закріпити в центрі годинника. 

«Навчальний годинник» можна використовувати під час виховної години чи будь-якого уроку. Після вивчення часу за годинником діти зможуть розповісти про свій режим дня, показати о котрій годині вони снідають та роблять домашні завдання. 

Завантажуйте розробку абсолютно безкоштовно і користуйтеся із задоволенням!

 

Завантажити «Навчальний годинник»: https://vseosvita.ua/library/navcalnij-godinnik-abo-rozporadok-ucbovogo-dna-skolara-mij-den-59747.html

Нагадуємо, що в розділі «Розробки»  ви зможете знайти «Календарі спостереження за погодою», «Набір мотиваційних браслетиків» та безліч всього іншого, що необхідне для школярів і вчителів! 

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
4
міс.
0
7
дн.
0
9
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!