Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

21 лютого 2022 о 15:34
1 0

У Міжнародний день рідної мови пройде онлайн-диктант кримськотатарською мовою, – Тарас Кремінь

Цього року диктант присвячений політв'язням Кремля Наріману Джелялову та братам Ахтемовим.

У Міжнародний день рідної мови, 21 лютого, відбудеться онлайн-диктант кримськотатарською мовою, присвячений політв'язням Кремля Наріману Джелялову та братам Ахтемовим. Про це повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас #Кремінь.

1 липня 2021 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про корінні народи», який, серед іншого, покликаний гарантувати мовні права корінних народів України.

Однією з мов корінних народів України, що перебувають під серйозною загрозою зникнення, є кримськотатарська

Задля її підтримки та демонстрації загальнонаціонального та міжнародного єднання на захист корінного народу, що зазнає цілеспрямованих репресій та переслідувань з боку російської окупаційної влади, традиційно відбувається онлайн-диктант кримськотатарською мовою, – написав мовний омбудсмен.

Цього року диктант присвячений політв'язням Кремля Наріману Джелялову та братам Ахтемовим. Написати диктант можуть усі охочі, незалежно від віку, національності, країни проживання та рівня знання мови

Пам’ятаймо: мова – зброя. Це найсильніший інструмент збереження і розвитку матеріального й духовного спадку кожного народу. Тому захищати мови корінних народів і дедалі утверджувати українську мову як державну наше спільне завдання. З Днем рідної мови! – зазначив мовний омбудсман.

Написати диктант можуть усі охочі, незалежно від віку, національності, країни проживання та рівня знання мови. Текст зачитають о 19:00 за кримським часом або 18.00 за київським у прямому ефірі з Facebook-сторінки «Nefes», повідомляють організатори заходу.

Вас також може зацікавити такий матеріал:  У двох українських вишах студентам викладали російською: результати держконтролю за дотриманням мовного закону