Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Зараз в ефірі:
онлайн-конференція:
«
Інклюзивне навчання в реаліях сучасності: виклики та досвід успішної практики
»
Взяти участь Всі події
22 лютого 13:45
9 0

У Мінреітеграції пропонують перетворити закриті школи на житло для переселенців

Віцепрем'єр-міністр Ірина Верещук зазначає, що у питанні житла для ВПО потрібно масштабувати саме ті програми, які реально працюватимуть.

Під час прямої трансляції на телеканалі «Рада» Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук відзначила три проєкти міжнародної технічної допомоги по житлу, які координує Мінреінтеграції України.

Перший проєкт – будівництво та реконструкція житла з подальшою передачею у довгострокову оренду за доступними цінами. Його загальна вартість становить 72,1 мільйона євро. Це 1670 квартир для приблизно 6 тисяч осіб.

Другий проєкт – будівництво та реконструкція соціального житла для тимчасового проживання ВПО. Цей проєкт вартістю 24,2 мільйона євро дозволить отримати до 700 квартир. Посадовиця зазначає, що слід опрацювати ймовірність реконструкції закритих шкіл. На її думку, державні заклади, які можна відремонтувати, потрібно використовуватися в ролі прихистку для ВПО.

Міністерство освіти і науки має розглянути питання передачі оптимізованих шкіл громадам для реконструкції цих приміщень та використання у ролі житла для внутрішньо переміщених осіб,вказує Ірина Верещук.

Третій проєкт – пільгові кредити на придбання житла під 3 відсотки річних. Протягом 2024 року планується надання 425 позик на суму 17 мільйонів євро. Загальна сума цього проєкту становить 42,5 мільйона євро.

Ми працюємо з німецьким урядом. Ці проєкти реально діють, тож їх необхідно масштабувати. Ми звертаємося до урядів країн-партнерів і просимо їх долучатися, – підсумувала Віцепрем’єрка.

Верещук зазначає, що у 2024 році загальна сума представлених проєктів буде становити майже 140 мільйонів євро. Це загалом 2800 квартир, де зможуть жити до 10 тисяч внутрішніх переселенців.