Новини
747
26 листопада 2021 о 16:27

У Києві презентували посібник про Голодомор для вчителів

Над посібником працювали 14 провідних українських вчених, науковців, викладачів.

У Києві 23 листопада в музеї Голодомору для вчителів шкіл презентували навчальний посібник «Голодомор 1932–1933 років – геноцид української нації». Його підготували співробітники Інституту дослідження Голодомору, повідомляє Суспільне.

У Інституті зазначили, що шкільний підручник за 10 клас, який має розкривати одну із центральних тем дослідження геноциду, не охоплює весь спектр подій. Зокрема – як комуністичний режим ламав традиційне українське суспільство, знищував менталітет, чавив українську молодь. У книзі ці теми намагались викласти так, щоб зацікавити як вчителів, так і учнів. Тому посібник наповнили ілюстраціями та картами.

Директорка Інституту дослідження Голодомору-геноциду, докторка історичних наук Світлана Маркова зазначила, що над посібником працювали 14 провідних українських вчених, науковців, викладачів.

Фактично ми маємо презентовані наукові дослідження науковців, які вони готували протягом не одного десятка років. Це сублімовані знання, які ми хочемо ретранслювати сьогодні для українського громадянського суспільства. Посібник складається з 19 розділів, – наголосила Маркова.

Посібник можна отримати безкоштовно. Для цього вчителі мають зареєструватися на сторінці Інституту дослідження Голодомору у фейсбуці.

Примірники розіслали у заклади вищої освіти, школи та коледжі. Загалом наразі наклад – 500 примірників.

! Провідний науковий співробітник Інституту дослідження Голодомору Василь Марочко додав, що посібник можна використовувати не лише на уроках історії, а й на уроках права і біології, адже тут є антропологічні матеріали та соціоантропологічний аспект.

Нагадаємо, уже завтра, 27 листопада 2021 року, в Україні вшановуватимуть пам’ять мільйонів жертв голодоморів. У ХХ столітті українці пережили їх тричі: 1921 – 1923, 1932 – 1933 і 1946–1947 роках. Наймасштабніший з них був у 1932 – 1933 роках. Саме його нині називають геноцидом українського народу, здійсненим сталінським режимом.

Фото: Суспільне

Також вас може зацікавити: Чому щороку у школах не вистачає підручників і що з цим робити: роз'яснення освітнього омбудсмена

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.