Новини
2624
26 жовтня 11:40

У Кременчуці батьки з дітьми вийшли на протест проти дистанційки

Область досі у «жовтій зоні», тому для дистанційки у початковій школі немає підстав, запевняють мітингувальники.

У Кременчуці, що на Полтавщині, батьки школярів вийшли на протест щодо переведення дітей на дистанційне навчання. Учасники мітингу не згодні з таким рішенням комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій і вимагають дозволити дітям навчатися в очному режимі, адже організувати дистанційку та знайти техніку для навчання можуть не всі. Про це йдеться на сайті Кременчуцька газета.

Зазначимо, що Кременчуцькі школярі пішли на канікули раніше – з 18 жовтня. А згодом місцева комісія ТЕБ та НС вирішила перевести всіх школярів на дистанційне навчання на чотири тижні – з 25 жовтня до 21 листопада включно.

Мітингувальники вказали, що таке рішення міської комісії з ТЕБ і НС суперечить Постанові Кабміну №1236, згідно з яким, учні 1-4 класів навчаються очно, якщо 80% педагогічних працівників щеплено проти коронавірусу і мають сертифікати.

Свої аргументи батьки виклали у зверненні до мера і міських депутатів, де також вимагали виконати постанову уряду.

Згодом до протестувальників вийшов мер Кременчука Віталій Малецький разом із заступниками та директором департаменту освіти. Люди зустріли посадовців вигуками «Ганьба!», лунали й гасла: «Закрийте мерію – відкрийте школи!». В руках у дорослих були плакати з написами: «Ми вимагаємо дотримання прав дітей на навчання», «Дітям – парти!», а в учнів був плакат з написом: «Я хочу в школу».

Обурені батьки запитували у мера, як організувати й контролювати дистанційне навчання, якщо вони мають бути на роботі.

Мер пояснив, що у Кременчуці в стаціонарі знаходиться наразі 13 дітей, хворих на #COVID-19, й інфекційне відділення переповнене. У відповідь батьки зауважили, що область досі у «жовтій зоні», тому для дистанційки у початковій школі підстав немає. До того ж батьки підозрюють, що місцева влада завдяки онлайн-навчанню хоче зекономити на опаленні.

Зараз у шкільних класах 12 градусів тепла, і вчителі вимушені з цих холодних класів вести дистанційні уроки. Дайте опалення на школи, – запропонували батьки.

Натомість згоди з протестувальниками не досягнули, але мер сказав, щоб батьки «потерпіли ще хоч два тижні».

Сьогодні представники батьківської спільноти на державному рівні з'ясовуватимуть чи правомірно у Кременчуці введено дистанційне навчання.

Новина доповнюється.

Фото: Кременчуцька газета

Також вас може зацікавити: В яких областях України продовжать осінні канікули через ситуацію з COVID-19

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.