У класі – дитина з діабетом: що потрібно пам’ятати?

Декілька простих порад для педагога, який навчає дитину з діабетом.

Наразі в Україні зареєстровано близько 1,3 мільйони людей з цукровим діабетом, з них 9 500 – діти. Лікарі зазначають, що кількість юних пацієнтів з діабетом постійно збільшується.

Наталія Зелінська, голова Асоціації дитячих ендокринологів України та експертка МОЗ України з дитячої ендокринології, виділяє декілька типів цукрового діабету.  

 1.  Діабет 1 типу, або інсулінозалежний (найбільш поширений серед дітей). Потребує обов’язкового лікування препаратами інсуліну.

 2.  Діабет 2 типу (виникає через надлишкову масу тіла або ожиріння). Лікується завдяки дотриманню дієти, або таблетованими цукрознижувальними препаратами із обов’язковою нормалізацією маса тіла.

 3.  Діaбет MODY, або діабет дорослого типу у дітей. Зазвичай передається спадково. Після генетичного підтвердження типу діабету, який може лікуватись без інсуліну, лікарі призначають таблетовані цукрознижувальні препарати.

 4.  Вторинний діабет. У дітей може розвинутись внаслідок іншої ендокринної хвороби, наприклад: підвищеної функції надниркових залоз, щитоподібної залози, або тривалого лікування великими дозами гормонів.

Перед початком занять вчитель має дізнатись якомога більше інформації про той чи інший тип діабету в учня та зрозуміти, якого режиму має дотримуватись школяр (наприклад, не вживати солодке, або ж навпаки).


 До яких речей дитина з діабетом повинна постійно мати доступ? 

1. Глюкометр – прилад, що вимірює рівень цукру в крові. Це потрібно робити близько 7-10 разів на добу.

2. Їжа

3. Вода

4. Солодощі

5. Мобільний телефон

6. Інсулін


І, звичайно ж, абсолютна довіра – це те, до чого учень також повинен мати необмежений доступ. Перед початком занять педагогу краще особисто поговорити з такою дитиною і пояснити, що вона може звертатися за допомогою у будь-який момент.

Джерело: РБК – Україна, Фейсбук

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.