У Києві стартував проект, що має надихнути молодь не виїжджати закордон

На проекті впродовж 6 тижнів школярі слухатимуть лекції представників різних професій, а потім пройдуть міні-стажування.

Профорієнтація –  досить недооцінений фактор у підготовці старшокласників до дорослого життя. Який відсоток ваших учнів в 9-10 класах дійсно знає, чим хоче займатися в майбутньому? Всіх об’єднує одна мета – успішно підготуватися до ЗНО та поступити у хороший ВУЗ на бюджетну форму навчання. Ну або просто здати ЗНО та піти туди, куди візьмуть. Ціль буде виконана, але що буде потім, після закінчення навчання? Попри те, що проблема безробіття серед молоді є дуже поширеним явищем у світі, підлітки, які ще в шкільні роки визначали для себе чіткі цілі, а не чекали, куди «подує вітер», знаходять для себе цікаву роботу. І справа не лише у їхніх особистих здібностях, а у підготовці, яку мають надати їм старші.

Недарма говорять, що для того, щоб досягнути свою ціль, треба перш за все знати, куди йти. Саме тому кожна ініціативна по профорієнтації для підлітків в Україні заслуговує великої уваги.

Нещодавно у Києві стартував профорієнтаційний проект для молоді під назвою «Youngsters». Його створення – було давньою мрією викладачок Лілії Погорілої та Ірини Сиротюк.

На проекті впродовж 6 тижнів школярі старших класів зможуть проходити профорієнтаційний курс. Все розпочнеться із зустрічей підлітків з успішними представниками різних професій: винахідником,  журналістом, режисером, юристом, фахівцем з туризму, кондитерської справи, спортсменом, бізнесменом, спеціалістом у сфері бьюті та етикету. Спікери на проекті діляться досвідом власного шляху працевлаштування.

Вже стартували перші лекції з представниками професій. Наприклад, Сергій Цибульський, який зараз займає посаду СEO в компанії «Smart Style» та працює з автомобілями, розповів, що після університету його навіть не брали мити машини в компанію, в якій він хотів працювати. Поділившись своєю історією, він дав слухачам на проекті завдання на місяць – прочитати книгу. При наступній зустрічі, той школяр, який відповість на 13 запитань по цій книзі, отримає від цього річний абонемент в спортивний клуб!

Прослухавши всі лекції, школярі отримають змогу самостійно обрати собі «наставників» та пройти міні-стажування на їхньому робочому місці, обговоривши разом свої прагнення та ідеї.

За кордоном менторство та акцент на практичній складовій навчання є усталеною практикою. Хочемо, щоб так само було і в Україні. Тоді школярі й студенти залишатимуться навчатись і працювати тут. Кожен наш спікер – доказ того, що успішним можна бути будь-де, головне займатись улюбленою справою і робити свою роботу із самовіддачею!, – розповідають засновниці.

Першими слухачами проекту стануть діти учасників АТО, якими опікується громадська організація «Серця кіборгів».

Такі ініціативи – дуже важливі для молодого покоління. Це чудово, що в Україні є небайдужі та ініціативні люди, які можуть подати гідний приклад та дати початок профорієнтаційній роботі європейського рівня.

Фотоматеріали взяті зі сторінки Youngsters у facebook.

Інформація взята з сайту UAinfo: http://uainfo.org/

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.