У Харкові провели студентську Олімпіаду «Комп’ютерні системи штучного інтелекту». 

У Харкові відбувся експериментальний тур III-ї Всеукраїнської студентської Олімпіади «Комп’ютерні системи штучного інтелекту». Учасники конкурсу продемонстрували власних роботів.

У спорткомплексі НТУ «ХПІ» відбувся експериментальний тур III-ї Всеукраїнської студентської Олімпіади «Комп’ютерні системи штучного інтелекту». 

Організаторами конкурсу вкотре стала кафедра обчислювальної техніки та програмування ХПІ. Цього разу Олімпіада об’єднала понад 40 учасників (23 команди) з українських і зарубіжних вишів. Як зазначає Педагогічна Преса, на конкурсі вперше провели змагання роботів, створених школярами.

Зараз Олімпіада проходить у дусі спортивних змагань, але в перспективі вона допоможе молодим фахівцям отримати необхідні навички для створення досить складних систем, які входять до складу сучасної робототехніки, — розповідає завідувач кафедри обчислювальної техніки та програмування НТУ «ХПІ» професор Сергій Семенов.

В конкурсі взяли участь представники різних університетів України, а також учасники з Білоруського державного університету інформатики і радіоелектроніки. Учасники представили розробку власних роботів, які змагалися в двох номінація: «Слідування за лінією» і «Roborace».

Умови конкурсу «Слідування за лінією»: роботи в автономному режимі повинні були за максимально короткий час пройти складну трасу з перехрестями і зоною інверсії. 

Умови конкурсу ««Roborace»: роботи повинні були за мінімальний час пройти трасу в складних умовах масового старту всіх роботів.

Мені знадобилося три роки на створення ідеальної, на мій погляд, конструкції робота для їзди за лінією, — розповідає учасник Олімпіади, студент 6-го курсу кафедри обчислювальної техніки та програмування НТУ «ХПІ» Денис Волошин.

Учасники Олімпіади розповіли, що після змагань враховують усі помилки та намагаються вдосконалювати своїх роботів, щоб в майбутньому мати можливість перемогти.  

Окрім змагань, на учасників Олімпіади чекала теоретична частина. Студенти ділились знаннями про штучний інтелект, радіоелектроніку, логіку та робототехніку.

Перше місце зайняв студент Одеського національного політехнічного університету Євген Бабіченко; друге місце - Павло Бєлоусов з НТУ «ХПІ», третє місце - студент НУ «Львівська політехніка» Олександр Комаренко.

Переможці номінації «Слідування за лінією»:

1. студент НТУ «ХПІ» Денис Волошин;

2. студент НТУ «ХПІ» Володимир Чемерис;

3. студент ХНУРЕ Владислав Бакушевич.

 

 

Першого робота я сконструював на третьому курсі. Це був робот-сумоїст для участі в олімпіаді, яка проходила в Дніпрі. Тоді я почав захоплюватися робототехнікою професійно, — розповідає переможець у номінації «Слідування за лінією», студент ХПІ Денис Волошин. — Мені подобається сам процес конструювання, тобто, не тільки робототехніка до цієї тематики відноситься, але й автоматизовані системи, зокрема, роботизовані руки. Планую зробити щось подібне, спробувати свої можливості в цій сфері також.

Редакція «Всеосвіти» вітає переможців! Варто зазначити, що в Україні подібні конкурси відбуваються не вперше. Роботи, штучний інтелект, комп’ютерні системи – це зараз популярні напрямки роботи, як для школярів, так і для студентів. Незалежно від результату, усі учасники отримали корисний досвід.

Фотоматеріали взяті з освітнього порталу Педагогічної Преси

Посилання Педагогічна Преса: http://pedpresa.ua/

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.