У Франції заборонили карати дітей фізично

Проблема жорстокого поводження із дітьми є актуальною для багатьох країн.

Закон про «Школу довіри» ухвалив парламент Франції на початку липня нинішнього року. У документі йдеться про заборону фізичного покарання, приниження та знущання з дітей. Окремо обумовлюється заборона на лайку та приниження особистості дитини у будь-якому вигляді. Цікаво, що при остаточному голосуванні усі сенатори парламенту підтримали закон одноголосно.

Жодне насилля не може навчати, жодне насилля не є «нормальним», зазначив Державний секретар у справах захисту дитини Адріан Таке.

Таким чином, Франція стала 56-ю державою у світі, яка законодавчо закріпила заборону застосовувати фізичні та психологічні методи покарання у вихованні дітей.  

Незадовго до обговорення законопроєкту у Франції асоціація Fondation pour l'Enfance опублікувала опитування, деякі дані якого викликають подив і обурення. Отже, у дослідженні, зокрема, сказано:

  • 85% французьких батьків мають звичку вдаватися до насильства «в повчальних цілях»;
  • у 75% випадках з дітьми поводяться жорстоко через результати навчання у школі;
  • понад 50% батьків б'ють своїх дітей до того, як їм виповнюється два роки.

Треба зазначити, що закон про «Школу довіри», на жаль, не передбачає якихось особливих покарань для батьків, які порушують норми поведінки із дітьми. А у країні тим часом вже розмірковують, чи вплине заборона на ставлення деяких мам і татусів до своїх дітей.

До речі, повідомлення про існування закону про «Школу довіри» розмістять на першій сторінці медичної книжки кожної дитини, аби батьки не забували про те, чого ніяк не можна допускати у спілкуванні із сином або донькою.  

Посилання на «Українську правду»: https://www.pravda.com.ua/

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.