і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Взяти участь
Поспішайте взяти участь у вебінарі Використання мобільних застосунків на уроках
До початку вебінару залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд

Творчість без меж: українські вірші, покладені на музику

Ми змусимо полюбити вірші українських поетів наново:)

Чи можуть вірші, написані понад 100 років тому, захопити кожного українця? Адже часто навіть банальне вивчення віршів зі шкільної програми стає справжнім випробуванням для школярів та перетворюється для них в звичайну шкільну рутину. Особливо, коли на носі ЗНО, а часу до підготовки залишається катастрофічно мало.

Тішить той факт, що українські музиканти все частіше надихаються творчими доробками поетів і письменників, пишуть красиву музику, і вірші давно вже забуті, звучать по-новому. Рекомендуємо Вам прослухати добірку сучасних українських пісень, в основу яких  покладено вірші знаменитих українських поетів – Івана ФранкаЛіни КостенкоВасиля СимоненкаВасиля Стуса та Павла Тичини

А раптом вам потрібні креативні ідеї для проведення уроку з української літератури, ви можете познайомити учнів з гарними українськими піснями. 

5 українських класичних творів, покладених на музику

  • Один в каное «Човен» на слова Івана Франка

Видатний український письменник за життя написав понад 6 000 тисяч творів, а це чималий творчий доробок для роботи багатьох музикантів. За словами колективу гурту, на фестивалі «Франко Фест» їм було дане спеціальне завдання – заспівати пісню на слова Івана Франка. Вибір музикантів був досить очевидним – вони обрали відомий вірш Каменяра «Човен».

  • Кому вниз «З холодного яру» на слова Тараса Шевченка

Відомий український рок-гурт «Кому вниз» існує з 1998 року. У 2014 році хлопці підготували небачений подарунок своїм шанувальникам і поклали на музику не один вірш Тараса Шевченка, а записали цілу платівку. Слухати вірші Кобзаря, покладених на музику – це суцільне задоволення, чи не так? Спробуйте і ви.

  • Pianoboy «Літак» на слова Миколи Вінграновського

Творчість Миколи Вінграновського дійсно багатогранна. Він гармонійно поєднував у своїй творчості роботу, кіно і літературу. Вочевидь творчість Миколи Вінграновського торкнулась струн душі і Дмитра Шурова, тож пісня «Літак» радує шанувальників досі.

  • O.Torvald «Мовчи» на слова Євгена Плужника

Євген Плужник народився у слободі Кантемирівка Богучарського повіту Воронізької губернії (Східна Слобожанщина). У 1934 заарештований НКВС, звинувачений у приналежності до націоналістичної терористичної організації. Вірш «Мовчи» з’явився за кілька років до Голодомору. Соліст гурту O.Torvald Женя Галич у 2015 році поклав вірші Євгена Плужника на музику. Це – дуже красиво! 

  • Океан Ельзи «В очах твоїх я небо бачу» на слова Богдана Лепкого

У далекому 1995 році, коли відомий гурт «Океан Ельзи» лише розпочинав свою кар’єру,  вони вперше виконали цю пісню на ювілеї журналу «Дзиґа». Лірична пісня, яка миттю зачаровує. Можливо, це не дужепопулярна пісня гурту, але вона дивовижна і заслуговує на нашу з вами увагу. 


5 сучасних українських віршів, покладених на музику

  • KOZAK SYSTEM «Коли Вона» на слова Сергія Жадана

Сергій Жадан не лише відомий український поет і прозаїк, але й ще людина-епатаж. Шанувальники його творчості знаходяться не лише в Україні, а й в усьому світі. У 2015 році український рок-гурт KOZAK SYSTEM відзняли кліп на пісню «Коли Вона». Це варте того, щоб послухати.

  • Brutto «Вечірнє сонце» на слова Ліни Костенко

Білоруська група Brutto надихнулась віршем української письменниці і відзняла чудовий кліп. І хоча ця пісня відрізняється від іншого репертуару групи, усе ж вона залишається чи не найпопулярнішою серед користувачів й досі.  

  • Плач Єремії «Вона» на слова Костя Москальця

Пісня, яка завоювала серця малих і дорослих. Український поет написав її у 1989 році, сам поклав вірш на музику і виступав у львівському театрі. Та нового звучання ця пісня набула саме завдяки гурту «Плач Єремії». Слухаємо і радіємо.

  • Jamala «Неандертальці» на слова Ліни Костенко

І знову творчість Ліни Костенко зазвучала по-новому завдяки неординарній співачці Джамалі. Вона вміє красиво поєднати вірші у музику. Уперше вірш був презентований в 2013 році, а кліп відзнятий у 2015 році. Сподіваємось, Джамала й надалі радуватиме своїх шанувальників такими ж прекрасними піснями, покладених на вірші українських поетів. Для поціновувачів прекрасного – це справді те, що потрібно.

  • Оркестр Че «Час працює на мене» на слова Сергiя Жадана

Харківський арт-рок-гурт «Оркестр Че» у 2015 році випустив міні-альбом під назвою «Що вони бачили», в основу якого лягли вірші українського поета Сергія Жадана. На пісню «Час працює на мене» отримала власну відеороботу.


А як ще можна підготуватися до ЗНО з української літератури, не витрачаючи на це багато часу? “Всеосвіта” розробила онлайн-сервіс Тренажер ЗНОЗ допомогою тренажеру ЗНО ви підійдете до підготовки з різних сторін: перевірите знання теоретичного матеріалу, виховаєте уважність, вдумливість, відпрацюєте швидкість та навчитесь правильно розподіляти свій час. Дізнайтесь, як це працює. 

Посилання на сайт Inspired: https://inspired.com.ua/

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти