Київ

Цікаві та корисні безкоштовні заходи від Пінчук Арт Центру

Усі заходи проводяться безкоштовно й сподобаються тим, хто по-справжньому захоплюється мистецтвом.

PinchukArtCentre у місті Києві заснований у вересні 2006 року бізнесменом Віктором Пінчуком. Артцентр є одним з найбільших і найдинамічніших приватних центрів сучасного мистецтва в Центральній та Східній Європі. Вже понад 10 років він створює можливості для вільного доступу до нових ідей та емоцій, а також залучає громадськість до відкритого діалогу через творчі проєкти.  

3, 4 та 5 грудня 2019 року у киян та гостей столиці є чудова можливість відвідати безкоштовні заходи, організовані артцентром. Усі вони присвячені сучасному українському мистецтву – перформансу, кіно та фотографії, тож захоплять будь-якого поціновувача мистецтва.  


  Календар подій ♦ 

Лекція Алевтини Кахідзе та перформанс Валентини Петрової

Коли: 3 грудня, вівторок, о 19:00

Місце проведення: 2-й поверх, експозиція виставки «Ain't Nobody's Business».

Про що:

Заключний захід програми «Чотири історії українського перформансу», покликаної висвітлити історію українського художнього перформансу та акціонізму.

Під час лекції Алевтина Кахідзе розповість про власну перформативну практику, аналізуючи зокрема один із перших своїх перформансів «Тільки для чоловіків, або суджений-ряджений, з’явись мені у дзеркалі», що відбувся 2006 року ву Центрі сучасного мистецтва імені Джорджа Сороса в Києві та вважається одним з перших феміністичніх перформансів в Україні. Алевтина згадає контекст, в якому працювала в 2000-х роках у Києві, зокрема вуличні акції групи Р.Е.П. часів «Помаранчевої революції», а також охарактеризує кураторський внесок Юрія Онуха у розвиток практики українських митців та мисткинь.

Перформанс Валентини Петрової «Тільки для чоловіків, або тільки для жінок» (2019 р.) в ігровій формі переосмислює перформанс Алевтини Кахідзе «Тільки для чоловіків, або суджений-ряджений, з’явись мені у дзеркалі» (2006 р.). З огляду на теорії соціального конструювання понять бінарних гендерних ролей, Валентина Петрова ставить під сумнів соціальне "чоловіче / жіноче" і пропонує вийти за рамки звичного, наголошуючи водночас, що цей "вихід" варто розглядати не як єдине правильне рішення, а як одну з безлічі можливих альтернатив, яку вона дозволяє собі як авторка під час створення художнього висловлювання.

Більше про проєкт та виконавців:

Серія заходів «Чотири історії українського перформансу» стала результатом дослідження перформативних практик та акціонізму в сучасному українському мистецтві з початку 1980-х років. Кожен захід складатиметься з лекційної та перформативної частин і стосуватиметься одного з географічних центрів розвитку художнього перформансу та акціонізму в Україні в 1980-х – 2000-х роках: Одеси, Харкова, Львова та Києва. Кураторка — Ганна Циба.

 Алевтина Кахідзе  – українська художниця, викладачка. Переважно працює з такими художніми медіа як перформанс, малюнок, інсталяція, відео, текст. У 2004 р. закінчила Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури в Києві, факультет графіки. У 2004-2006 навчалася в Академії Яна ван Ейка (Маастріхт, Нідерланди). Лауреатка Премії Малевича для українських художників 2008 р. Співзасновниця приватної резиденції для іноземних художників у селі Музичі (Україна). Авторка персональних проектів, учасниця багатьох міжнародних виставок та бієнале в Україні та закордоном. Живе та працює у Музичах та Києві.


 Валентина Петрова  – українська художниця, номінантка премії PinchukArtCentre 2020. Працює з такими медіа як перформанс, відео, інсталяція та ін. Навчалася в «Школе Вовлеченного Искусства Что Делать» в Санкт-Петербурзі в 2015 р. та на Курсі сучасного мистецтва при Школі візуальних комунікацій (Київ) в 2014 р. Була учасницею проектів "Warsaw Under Construction" 10, Варшава, Польща (2018), «Cвій простір», PinchukArtCentre (2018), «Прядка, шабля і олень» Краєзнавчий музей, Станиця Луганська (2018); Київська бієнале «Київський Інтернаціонал» 2017, «Що у мені є від жінки?», Центр візуальної культури, (2015). Живе та працює у Києві.

Посилання на захід: https://vse.ee/bcb


Показ фільму «Заповідник Асканія» та обговорення за участі режисера

Коли: 4 грудня, середа, о 19:00

Місце проведення: 4-й поверх, експозиція виставки «Заборонене зображення». 

Про що:

Фільм представить його режисер Андрій Литвиненко. Асканія-Нова, найбільший степовий заповідник Європи, щойно відсвяткував своє століття. Розташований у Херсонській області, цей унікальний заповідник є домівкою для різноманітних видів тварин та місцем роботи для людей із різною мотивацією. Директор заповідника Віктор Семенович спілкується з буйволами, зебрами та пеліканами, наче з людьми. Для колишнього співробітника пана Миколи це місце стало прихистком від цинічності зовнішнього світу. Молодий вчений Паша днями рахує птахів і товаришує з місцевими реперами. Вже ціле століття Асканія-Нова захищає природу від змін, спричинених людиною. Та чи прийме вона зміни, необхідні для власного виживання? 
 

Фільм здобув приз студентського журі на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA, 2019 та спеціальний приз журі на міжнародному кінофестивалі Pelicam, Румунія, 2019. Фільм створено компанією 435 Films за підтримки ДержКіно України.

Більше про проєкт:

По середах у грудні PinchukArtCentre та 86PROKAT запрошують на покази найтеплішого сучасного українського кіно: «Заповідник Асканія» (Україна, 2019, 75'), «Моя бабуся з Марса» (Belarus, Ukraine, Estonia/ 2018 / 83′) та «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» (Україна, 2019, 64`).

Посилання на захід: https://vse.ee/bcc 


Кураторська екскурсія виставкою «Заборонене зображення»

Коли: 5 грудня, четвер, о 19:00

Місце проведення: захід розпочнеться на 3-му поверсі арт-центру. 

Про що:

Арт-директор PinchukArtCentre та один із кураторів виставки «Заборонене зображення», Бйорн Гельдхоф, розкаже про проект, творчість Бориса Михайлова, Харківську школу фотогрфії, а також про історію, яка стоїть за створенням експозиції.

Більше про проєкт:

Виставка «Заборонене зображення» – проект Дослідницької платформи PinchukArtCentre, що складається з двох частин. Перша представляє персональну виставку Бориса Михайлова, а друга, яка називається «Перетинаючи межу» – Харківську школу фотографії та її вплив на нове покоління художників.

Посилання на захід: https://vse.ee/bcd


Заходи є абсолютно безкоштовними!

Реєстрація є обов’язковою. Зареєструватись ви можете на сторінці події.

Для отримання додаткової інформації звертайтесь за контактами:

E-mail: info@pinchukartcentre.org

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.