Три зручні сервіси для створення інтерактивних зображень

Інструменти для змістовної візуалізації навчального матеріалу.

Інтерактивне зображення – це світлина чи малюнок, на яких є кілька активних областей, клік по кожній з яких, призводить до певної події. Наприклад, перехід за посиланням, показ підказки, додатковий текст, демонстрація світлини та інше.

За допомогою таких зображень можна створювати безліч цікавих проєктів: інтерактивні біографії, стрічки часу, результати експериментів, зміст та історію виведення математичних і фізичних формул та інше.

Як створювати такі зображення? Пропонуємо добірку зручних інструментів.

Усі запропоновані ресурси – англомовні. Однак, якщо ваша англійська недосконала, за допомогою спеціального розширення для Chrome можна здійснити автоматичний переклад кожної сторінки сайту на більш зручну для вас мову.

Thinglink

За допомогою цього сервісу на звичайному зображенні можна робити спеціальні мітки з мультимедійним контентом. У мітки можна додати текст, відео з популярних хостингів (наприклад, Youtube, VimeoVideo, SoundCloud), світлини, аудіо, малюнки, посилання на інші ресурси.

Особливості роботи сервісу:

 • для роботи необхідна реєстрація, є можливість реєстрації через акаунт в соціальних мережах;
 • працює з усіма браузерами, а також з iPad, iPhone и Android;
 • інтуїтивно зрозумілий інтерфейс.

Детальна покрокова відеоінструкція зі створення інтерактивного зображення в сервісі Thinglink від учителя Тетяни Пересунько:

 

Як створити інтерактивне відео в Thinglink, можна переглянути у покроковій відеоінструкції від учителя Валентини Колоди.

 

Ключові переваги Thinglink:

 • великий діапазон типів проєктів (карти мандрівок, навчальні посібники, плакати, інтерактивні схеми, віртуальні екскурсії);
 • кожен проєкт можна створювати як індивідуально, так і спільно з іншими користувачами платформи, в тому числі командно; 
 • бібліотека з напрацюваннями інших користувачів, кожен проєкт можна копіювати та після цього редагувати;
 • редагувати проєкти можна у будь-який час за допомогою широкого діапазону опцій;
 • завершений проєкт можна зберігати онлайн, поширювати у соціальних мережах або за допомогою HTML вбудовувати у власний блог чи сайт. 

Glogster EDU 

Це зручний інструмент для створення навчальних мультимедійних постерів  (або глогів) з текстом, відео, гіперпосиланнями і зображеннями. Створені глоги публікують на двох сайтах: Glogster (для особистого користування) і Glogster EDU (для навчальних цілей).

Цей сервіс надає безліч можливостей при створення проєктів для подальшого використання за допомогою інтерактивної класної дошки.

Пропонуємо переглянути офіційний трейлер про функціонал Glogster (перегляд можливий із субтитрами будь-якою зручною мовою).

Особливості роботи сервісу:

 • інтуїтивно зрозумілий інтерфейс;
 • безкоштовне користування впродовж 30 днів;
 • для роботи необхідна реєстрація;
 • безкоштовна версія дозволяє розміщувати на інтерактивному зображенні до різноманітних 6 елементів.

Приклад 3D-проєктів, створених за допомогою Glogster EDU.

Ключові переваги Glogster EDU:

 • можливість додавати текст, світлини, графіку, відео, тематичний фон, а також 3D-моделі; 
 • сервіс має велику вбудованої колекцією тематичних малюнків за окремими категоріями, а також великий вибір 3D-моделей, які можна вбудовувати в плакат;
 • можливість створення віртуального класу, де учні можуть працювати самостійно або в групі та представляти вчителю свої проєкти;
 • остаточний варіант інтерактивного плаката можна зберегти проєктом, роздрукувати, відправити посиланням, поділитися у соцмережах або вбудувати в свій блог чи сайт.

Щоб переглянути детальну покрокову інструкцію по роботі з сервісом (автор Ю.П.Щербаков), натисніть на посилання. 

Н5Р 

Це багатофункціональний сервіс, за допомогою якого можна створювати інтерактивний контент різних типів, зокрема, інтерактивні плакати, відео, стрічки часу, флеш-картки, квести, віртуальні тури та інше.

Особливості роботи сервісу:

 • інтуїтивно зрозумілий інтерфейс;
 • для роботи необхідна реєстрація;
 • безкоштовне користування усім функціоналом сайту;
 • адаптивний до мобільних пристроїв – iPad, iPhone и Android.

Демонстрація створення інтерактивного зображення в Н5Р (під час перегляду можна обрати субтитри з перекладом):

Ключові переваги Н5Р:

 • дозволяє створювати інтерактивний контент понад 20 типів;
 • після реєстрації можна користуватися усім функціоналом платформи безкоштовно у необмежений термін (має відкритий код доступу);
 • ресурс пропонує цілий набір уже готових шаблонів для різних типів контенту, їх можна використовувати, заповнивши передбачені шаблоном місця своїм текстом, графікою, звуком чи відео; 
 • ефективний як для дистанційного навчання, так і для перевірки знань учнів (контент можна розмістити на сайті Moodle за допомогою відповідного плагіна, в такому випадку усі набрані школярами бали при роботі з інтерактивними завданнями з Н5Р потраплятимуть у Журнал оцінок Moodle);
 • створені проєкти можна використовувати за прямим посиланням, скачувати на компьютер (для роботи оффлайн), ділитися у соціальних мережах (Twitter, Facebook) або вбудовувати в особисті сайти чи блоги. 

Для ознайомлення з детальною покроковою інструкцією по роботі із сервісом Н5Р, яку розробила М. А. Орешко, перейдіть за посиланням.


Читайте також:

Огляд використання онлайнгри Classcraft у навчальних цілях

Зручні сервіси для створення хмар слів онлайн

10 безкоштовних онлайнсервісів для роботи проактивного вчителя

Безкоштовний історичний онлайнмузей Historypin: як створити в ньому непересічний шкільний проєкт

#інтерактивні_зображення #ресурси 

 

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.