! В а ж л и в о

Три шляхи залучити весь клас до обговорення

«Хто може дати відповідь на питання?» - і лише кілька учнів підіймають руки. Знайома ситуація, чи не так? Проте є шляхи, які дозволяють залучати до активності весь клас.

Сплеск біля дошки

Цей метод дає змогу вчителю зазирнути до розуму учнів, коли вони письмово відповідають на питання. Ефективність цієї методики покладається на створення глибокої та змістовної підказки, яка допомагає учням переосмислити усталені знання. Наприклад, замість того, щоб просити визначення капіталізму (бо всі учні дадуть приблизну ту саму відповідь), вчитель може запитати: "Які проблеми ви можете побачити у капіталістичних суспільствах?"

Методика:

Вчитель готує питання, яке фіксує основний елемент уроку. Він просить учнів записати свої відповіді. Проте, щоб це не займало багато часу, діти мають вкластися у 15 слів. Далі учні на дошці чи фліпчарті записують свої відповіді.

Так діти зможуть бачити та фіксувати всі відповіді інших. Їм не доведеться чекати, поки хтось відповість та викличуть їх.

Порядок денний

На уроках має бути більше можливостей, щоб дати висловитися учням. Ця методика дозволяє вчителю швидко об’єднати учнів для обговорення запитань. Також ця методика залучає дітей вставати зі своїх місць, а це гарна прив’язка руху до навчального процесу.

Методика:

Вчитель роздає учням копії порядку денного.

В ньому розписана доба за годинами. Вчитель просить кожного учня «запланувати зустрічі». Учні вписують навпроти певного часу імена однокласників, з якими вони можуть зустрітися. Якщо один учень записує однокласника на 8:00, то й інший має вписати ім’я першого на цей самий час. Учні мають розписати весь день, при чому імена в порядку денному не мають повторюватися.

Під час занять вчитель може називати будь-який час (це не має бути прив’язано до реального часу). Тоді учні мають «піти на свою зустріч» та обговорити відповідь на питання чи завдання з однокласником.

Так, протягом занять, учні міняються парами, діляться ідеями, підказують одне одному та спілкуються.

Зірка. Ранг.

Ця методика спрямовує учнів розвивати мислення, переглядаючи та аналізуючи вивчене. Особливо добре ця техніка працює для засвоєння великої теми, на яку було відведено декілька уроків. Це чудовий спосіб виконати підсумкову роботу.

Методика:

Наприкінці уроку чи циклу уроків з однієї теми вчитель просить учнів швидко переглянути свої записи та поставити зірочки в тих місцях, які учням зрозумілі та вони їх запам’ятали.

Далі вчитель просить обрати три зірочки, які учні вважають найважливішими для себе. Ці зірочки також треба поставити в порядку пріоритетності.

Після цього вчитель просить записати першу зірочку на дошці чи обговорити із однокласником.


Джерело: edutopia.org

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації (лист МОН № 4/2181-19 від 30.09.2019 р.).

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Олімпіада «Всеосвіта Осінь – 2019»