Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Особливості застосування антикорупційного законодавства у сфері освіти
»
Взяти участь Всі події
Новини
1689
14 жовтня 2018 о 18:42
pdf Роздрукувати

Триєдине свято: вітаємо з Днем захисника України, Днем Українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці!

Сьогодні, 14 жовтня, в Україні відзначають одразу три надзвичайно важливих свята.

Можна все на світі вибирати, сину,
Вибрати не можна тільки Батьківщину.

В. Симоненко

Мабуть, складно знайти в Україні свята, настільки міцно та нерозривно пов’язані між собою. Усі сторінки нашої історії наскрізно прошиті боротьбою за рідну землю, за можливість жити щасливо і спокійно там, де ми народились. Українці ніколи не були войовничим, загарбницьким народом. Але іронія долі в тому, що війна найчастіше приходить до тих, хто її не кличе. Стукає до мирних помешкань, забирає з собою в темряву, в якій навіть сонце чорне та обпечене, а повітря на смак – гірке й отруйне. І маленькі хлопчики та дівчатка, які ще вчора мріяли про майбутню освіту, кар’єру, про подорожі і перше незабутнє кохання, сьогодні стають дорослими чоловіками та жінками. У дев’ятнадцятилітніх – сивина у волоссі і погляд, важчий за півстоліття.

Любов до своєї землі закодована в генетичній пам’яті цілих поколінь. І страшенною помилкою є недооцінювати її силу. Україна споконвічно була ласим шматком на арені світових безжалісних змагань за владу. Але українці ніколи не залишались осторонь: мирні та невибагливі в буденному житті, вони повставали на захист своєї країни плечем до плеча. До останнього, з такою затятою рішучістю та відданістю, що навіть ворогів це лякало.

Ще легендарні козаки зрозуміли одну просту річ: не стане України, не буде й її народу. Він перетвориться на ніщо, адже під чужим завойовницьким прапором зберегти власне національне «Я» майже неможливо. Коли одна країна поглинає іншу, від останньої залишається лише спогад.

Сьогодні, 14 жовтня, відзначається День Українського козацтва – війська, про яке ходили легенди, яке славилося своєю міццю та непохитністю і завдяки якому українська земля вистояла проти загарбників. Образ козака в українській культурі асоціюється з гідним, чесним воїном, безмежно відданим Батьківщині та її народу.

Крім того, в цей день святкується Покрова Пресвятої Богородиці – найшанованіше свято серед козаків. Божа Матір вважається покровителькою українського козацтва: на Січі в її честь стояла церква і до неї звертались з молитвами перед кожною битвою. Саме цього дня козаки вважали за потрібне збирати Велику раду – на ній обирали гетьмана та обговорювали майбутні військові плани.

У народі казали: «Покрова накриває траву листям, землю – снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем». У деяких українських селах ще й сьогодні дотримуються традиції грати весілля після Покрови.

Історія особливого для українців 14 жовтня вмістила в собі ще одну важливу подію – День створення Української повстанської армії, військово-політичного формування українського визвольного руху. УПА діяла з 1943 до 1953 року та невідступно боролася за незалежність українського народу. Сьогодні вона є прикладом того націоналізму, без якого жодна країна не зможе повноцінно існувати. Чудовим доказом слугує початок присяги для воїнів УПА:

«Я, воїн Української Повстанської Армії, взявши в руки зброю, урочисто клянусь своєю честю і совістю перед Великим Народом Українським, перед Святою Землею Українською, перед пролитою кров'ю ycix Найкращих Синів України та перед Найвищим Політичним Проводом Народу Українського:

Боротись за повне визволення всіх українських земель і українського народу від загарбників та здобути Українську Самостійну Соборну Державу. В цій боротьбі не пожалію ні крови, ні життя і буду битись до останнього віддиху і остаточної перемоги над усіма ворогами України. …».

З 2015 року 14 жовтня стало офіційним Днем захисника України. На жаль, після двох світових воєн, після страшних загарбницьких нападів минулого, нова війна не обійшла стороною Україну. У 2014-му російська агресія перетнула будь-які людські межі і змусила українців зі сходу, заходу, півночі, півдня та центру стати на захист своєї землі. Їх не питали, чи хочуть вони йти, чи страшно їм.

Залишаючи родини, друзів і рідних, наші воїни їдуть на фронт заради вільної і незалежної, єдиної України. Комусь щойно виповнилось 18, а хтось вже перетнув 50-літню межу. Дівчата і хлопці – солдати, волонтери, лікарі – всі вони щодня хочуть жити. Дужче, ніж хто-небудь в цілому світі. І кожний свій день вони зустрічають під залитим суцільним свинцем небом. Заради нас. Заради мирного, щасливого майбутнього. 

«Всеосвіта» від щирого серця вітає з Днем захисника України кожного воїна, який вдень і вночі оберігає нашу країну!

Не забувайте про них, цінуйте їх і дякуйте за тишу за вашими вікнами. Дякуйте за ясне небо над своєю головою, бо їхнє небо – найтемніше.

І пам’ятаймо, що наша сила – в єдності!

Слава Україні! Героям Слава!

На обкладинці – ілюстрація Юрія Журавля.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.