Три кроки до збереження природи

3 способи ненудно розповісти дітям про важливість теми збереження довкілля і проблеми відходів.

Увесь цивілізований світ давно розпочав повторно використовувати сміття та інші побутові відходи на користь своїх країн. Окрім збереження природних ресурсів та розвантаження сміттєзвалищ, вторинна переробка приносить чималий дохід. До прикладу, прибуток від цієї галузі в Німеччині складає більш ніж 200 млрд євро на рік. Також вторсировина може замінити традиційні види палива та енергії, як дешевший та вигідніший аналог.

Україна також не лишається осторонь та потроху переймає досвід більш прогресивних «колег». З’являються дуже корисні винаходи, що у майбутньому точно допоможуть скоротити кількість екологічних проблем. Приміром, харків'янин Сергій Тимчук створив їстівний поліетилен. Розкладається у природі він усього за 4 тижні, оскільки виготовлений із кукурудзяного крохмалю. Їжу, загорнену у таку плівку, можна їсти разом з упаковкою. Другий показовий приклад – проект українських вчених сміттєпереробного заводу, який виробляє енергію з відходів та, до того ж, усуває неприємні запахи відходів.

Отож, як бачимо, наша держава рухається у правильному напрямку, їй потрібна лише дрібка нашої підтримки. Залишилась справа за малим – вкласти собі та своїм рідним в голови те, що дбати про довкілля – це особисто наш обов’язок. Тоді вже за декілька років ситуація покращиться, адже більшість проблем вирішуються саме кожним із нас. Так, перекласти відповідальність на себе складно, але можливо.

Ми впевнені, що наші читачі – люди з високим рівнем екологічної свідомості, та розповісти дітям про цю важливу тему буває досить непросто. Тому «Всеосвіта» пропонує декілька варіантів як можна провести час у сімейному колі і цікаво розповісти про збереження природи дитині.

Екскурсія у «Музей непотрібних речей»

Джерело: сторінка у Facebook: https://www.facebook.com/museumWaste/

Історія міста у викинутих предметах зберігається тут. Те, що на перший погляд здається непотребом, зберігає спогади та минуле сім’ї, а то і цілих поколінь. Від старих фотоапаратів до самоварів, від старовинних годинників до патефонів – усе можна знайти на полицях експозиції.

Музей знаходиться на території заводу з переробки побутових відходів, тому там працюють фахівці, що знають, як ніхто інший про те, як правильно сортувати сміття та на що можна перетворити речі, що віджили своє.

Тематичні мультфільми та відео

Пропонуємо Вам небагато з них, які зможуть відобразити у дитячій уяві справжі проблеми, що потребують термінового вирішення:

 – Команда рятівників Капітана Планети (Captain Planet and the Planeteers);

 – Долина папороті: Останній тропічний ліс (FernGully: The Last Rainforest);

 – Веселі ніжки (Happy Feet);

 – Лоракс (The Lorax);

 – Лісова братва(Over the Hedge);

 – ВОЛЛ·І (WALL-E);

Було б чудово, якщо після сімейного перегляду таких мультиків провести ще й тематичне обговорення з дитиною.

Хенд-мейд з відходів

Джерело: doityourself.in.ua/

Вдихніть нове життя у те, що більше не приносить радість і користь. Створення нових штуковин із непотрібних речей продемонструє дитині, що не все те сміття, що кладуть до відходів. Окрім того, весело провести час та творчо застосувати свою уяву надзвичайно корисно для встановлення творчого взаємозв’язку зі своїм чадом.

У нашої планети не повинно залишитися жодних проблем зі здоров’ям. І ми можемо їй у цьому допомогти. Кожна дитина має необмежені горизонти майбутнього, але, не залежно від того, ким хоче стати Ваш малюк, важливо пояснити, якипй саме вклад у спільну справу він робить. І чому це так важливо для нього та людства вцілому. Тоді дитина, знаючи, що вона бере участь у великій місії, у великому порятунку Землі, впустить у своє життя піклування за планетою.

Посилання на журнал Green Country: https://greencountry.com.ua/journal

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.