ТОП-7 україномовних YouTube-каналів про науку

Україномовні наукові відео допоможуть захопливо і з користю провести будь-який урок.

Дуже часто, щоб підготуватися до уроку, вчителі занурюються в мандри Ютубом у пошуках якісного українського контенту. На жаль, по-справжньому цікаві та корисні відео, здатні влучно проілюструвати тему з географії, фізики чи біології, здебільшого викладені російською або англійською мовами.

Але останнім часом на Ютуб-просторі почали з’являтися україномовні канали, які у легкій для розуміння формі розповідають про різноманітні світові явища.

«Всеосвіта» вже писала про ТОП-10 українських відеоканалів про науку для школярів. Тож тримайте ще 7 від порталу «Козакоріум», які стануть вам у пригоді під час підготовки до заняття.


Канал «Наука і Всесвіт»

Канал присвячений перекладам та озвучуванню українською мовою відеороликів з науковою тематикою про сучасні дослідження Всесвіту, природи, людини тощо. За словами його творців, безліч людей навіть не уявляють, що таке сучасна наука і над чим наразі працюють вчені у світі. «Наука і Всесвіт» стане чудовим помічником для тих, хто цікавиться сучасністю та бажає знати, яким буде майбутнє.

Канал «ToBeUkrainian – Переклади українською»

Цей канал містить велику кількість іноземних відео з перекладом та озвучкою українською мовою. Математика, фізика, хімія, біологія та інші шкільні предмети, які учням здавалися нудними, стануть захопливими і мотивуватимуть до самостійного вивчення тієї чи іншої теми. Наразі озвучені відео з таких популярних англомовних каналів: Vsause, Vsause3, Numberphile, Harvard Medical School.

Канал «Цікава наука»

Це один з найвідоміших та найпопулярніших україномовних YouTube-каналів про науку, що має понад 11 тисяч підписників. Його автор – шкільний учитель з Рівненщини Віталій Шевчук, який намагався вирішити проблему з нестачею наочних матеріалів для своїх учнів. Наразі завдяки  проєкту перекладено та озвучено понад 100 відео таких відомих у світі каналів як: MinuteEarth, AsapScience, MinutePhysics, Stated Clearly, TED, TED-Ed, Veritassium та інших.

Канал «Майстерня озвучення»

«Майстерня озвучення» спеціалізується насамперед на професійному перекладі та озвучуванні цікавих і корисних короткометражок. Усі відео надзвичайно високої якості.

Канал «Alpha Centauri Ukraine»

Альфа Центавра – найближча до Сонця зоряна система. Саме з нею фантасти здавна пов'язували початок ери міжзоряних перельотів. Alpha Centauri Ukraine – це група ентузіастів, яка займається перекладами західних наукових роликів. Головною метою проєкту є популяризація науки і розвиток наукової думки у кожної людини.

Канал «360 Наука»

На цьому каналі ви зможете дізнатись різноманітні цікавинки про біографії вчених, дослідження космосу, про різні наукові галузі та інші цікаві факти. Відео оформлені у вигляді подкастів з нарізкою тематичних фото, тож від них неможливо відірватись.

Lacuna

Канал у доступному форматі пояснить вам значення наукових термінів і дасть відповіді на усі питання, що стосуються науки. Сюжет кожного відео – справжня скарбниця для допитливих учнів.

Джерело: Козакоріум

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.