і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію

Топ – 5 нестандартних способів для привернення уваги учнів

Сучасні технології дали нам можливість підвищити рівень своїх знань. Залишилось лише одне – зацікавити учнів до освітнього процесу.

В 21 столітті освіта стала доступною, як ніколи. Вже не потрібно вирушати до престижних європейських вузів, щоб отримати диплом, бо тепер, це можна зробити в режимі онлайн. Провідні університети надали можливість кожній людині здобути нові знання завдяки курсам та програмам, які можна вивчати у будь-який час.

Завдання для кожного вчителя – максимально зацікавити учня у вивченні предмета та утримувати цю увагу на постійному рівні.

Гейміфікація в освіті

Гейміфікація – це один із трендів сучасної освіти, що передбачає використання ігрових практик та механізмів для неігрових цілей. Відповідно, за визначенням професора Кевіна Вербаха з університету Пенсільванії, «гейміфікація – це використання елементів гри та ігрових технік у неігровому контексті». До прикладу, дітям обовязково сподобаються завдання у вигляді квесту, ігор, що розвивають дрібну моторику. Саме в такий спосіб можна стимулювати учнів до продуктивної діяльності, та підвищувати інтерес до навчання.

Технологія майбутнього – біометрія очей

Спочатку, біометрія була створена з метою безпеки учнів,  але вона знайшла свою практичність у повсякденному житті. Що мається на увазі? Передовсім, це сканування особливих фізіологічних характеристик людини, таких як відбитки, сітківка очей і розпізнавання обличь. Як інформує Новое Время, біометрія очей дає можливість простежити за всіма точками концентрації уваги, залежно від чого змінювати акценти на ілюстраціях. 

Алгоритми індивідуалізації

В освітній програмі почали з’являтись індивідуально побудовані курси навчання. До прикладу, технологія Knewton, що об’єднала різні науки для створення персоналізованої форми сприйняття освітнього процесу кожним учнем. Це вже готова платформа, на якій навчальний заклад може запропонувати індивідуальну систему навчання. А принцип роботи досить простий: скориставшись базою даних, вчитель може легко визначити, які теми учень засвоїв, а які дались йому тяжче.

Open Space на уроках

Було б досить непогано, якби такий формат застосовувався на уроках. До прикладу, усі учні зібрані в одну групу. Між учнями та вчителем відбувається обмін думками, цікавими ідеями. Така обстановка є комфортною, нікому не потрібно йти відповідати до дошки, переживати за оцінку. Цей формат спілкування відбувається в довільній формі. Перш за все, вчитель зможе на практиці перевірити реальний рівень знань учнів, і в разі чого, підказати правильний спосіб вирішення проблеми.

Шрифт Брайля

Не варто забувати і про незрячих дітей, які потребують спеціального навчання. Більшість підручників мають бути зі шрифтом Брайля. Такі діти хочуть бути максимально соціалізовані, вони хочуть спілкуватись з однокласниками, і бути залученими до культурно-освітнього процесу. 

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь