Новини
7267
26 липня 2018 о 18:39

ТОП-10 кінострічок, відзнятих за мотивами шкільних творів

Пропонуємо вам список українських фільмів, які допоможуть учням швидше й цікавіше «подужати» шкільну літературу на літо.

Здавалось б, що літо це хороша можливість відпочити від шкільного життя, але що ж робити зі списком літератури, який необхідно прочитати до початку навчального року? Нещодавно ми вже писали про дієві поради, які допоможуть дітям прочитати книжки, а сьогодні хочемо запропонувати вам дуже актуальний метод – перегляд кінострічок за мотивами шкільних творів.

Більшість фільмів допоможуть дитині образно уявити головних героїв, перейнятися їхньою долею тощо. 

1. Автобіографічна повість Олександра Довженка – «Зачарована Десна».

Фільм складається з двох частин: перша – розповідається про дитячі роки Олександра, друга – спогади та міркування немолодого полковника, який в ході німецько-радянської війни звільняє село.

2. «Тигролови» фільм режисера Ростислава Синька знятий за однойменним романом  Івана Багряного.

3. Фільм «Україна в огні»  кіноповість Олександра Довженка розповідає про події Другої світової війни, про життя сільських людей.

4. Фільм-вистава «Мина Мазайло» – українська комедія знята за однойменною п'єсою Миколи Куліша. Події розгортаються в часи українізації. Головний герой воліє змінити українське прізвище на російське – Мазєнін.

5. Фільм «Все перемагає любов» – за новелою Олеся Гончара «За мить щастя».

Це історія про кохання між угорською дівчиною і солдатом з України. Як події розгортаються далі, і чи будуть закохані разом – дивіться фільм.

6. Фільм «Кайдашева сім'я»  – екранізація однойменної повісті Івана Нечуя-Левицького. Головна думка – показати побут і психологію селян у перші десятиріччя скасування кріпацтва.

7.  Фільм «Камінний хрест» – відзнятий за мотивами епічно-психологічної новели Василя Стефаника «Камінний хрест» і твору «Злодій». 

Головна ідея – єдність селянина з рідною землею.

8. Фільм-спектакль «Мартин Боруля» – відзнятий за однойменною комедією Івана Карпенка-Карого. Головний герой хоче здобути собі дворянський титул.

9. Фільм «Лісова мавка» (за мотивами п’єси Лесі Українки). Лукаш грає мелодію на чарівній сопілці і від цих звуків пробуджується від сну Мавка. Молода пара закохується один в одного.

10. Фільм «Наталка Полтавка» – перша кіноопера в українському кіномистецтві – екранізація опери Миколи Лисенка (1842—1912), створеної за однойменною п'єсою Івана Котляревського.

Ми сподіваємось, що запропоновані фільми сподобаються дітям і процес читання шкільних творів відбуватиметься швидше й цікавіше.

Більше інформації та екранізації творів дивіться за цим посиланням:  https://goo.gl/5uTB4v

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.