і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о

The Guardian: Троє з чотирьох дітей гуляють на вулиці менше, ніж арештанти

Британські вчені дивують результатами безпрецедентного дослідження.

Науковці компанії «Unilever» провели опитування серед двох тисяч британців, які виховують дітей віком від 5 до 12 років. З’ясувалось, що 74 % школярів проводять на свіжому повітрі менше однієї години на добу. Ба більше, кожна п’ята дитина ходить на прогулянку навіть не щодня. І це при тому, що згідно з рекомендаціями ООН для в’язниць, кожен арештант має проводити на свіжому повітрі не менш, ніж годину.

Під час дослідження вчені також виявили, що діти вдвічі більше часу присвячують іграм на девайсах, аніж для того, аби побавитися з однолітками на подвір’ї чи прогулятися на вулиці. Основними причинами цього парадоксу науковці називають недостатню кількість зелених насаджень у великих містах, залежність дітей від гаджетів та страхи батьків щодо безпеки своїх чад.

Батьки розуміють цінність гри на свіжому повітрі, але не завжди сприяють цьому. Страх перед незнайомими людьми, дорожнім рухом або нещасними випадками лякає людей, і вони не дозволяють дітям грати на вулиці..., – підкреслює Марк Сірс із компанії «The Wild Network», що популяризує ідеї розвитку дітей в гармонії з природою.

Цьогоріч було проведено ще одне дослідження організацією «Wildfowl and Wetlands Trust», результати якого констатують, що ігри на природі допомагають краще розвиватись малюкові.

Діти, які багато грають на вулиці, отримують більше знань про зміни погоди, природні явища і природу загалом. На свіжому повітрі діти розвивають багато якостей, вчаться вирішувати різні завдання, а також проявляти креативність і винахідливість, – зазначає Люсі Хелліер, організаторка дослідження. – Попри очевидну користь прогулянок на свіжому повітрі, в реальності більшість дітей не має можливості познайомитися з природою в будь-якій доступній формі.

Задовго до цього, у 2013 році було оприлюднено результати дослідження компанії «RSPB», яке тривало цілих три роки. Науковці почали бити на сполох, адже згідно з отриманими даними, 80% дітей у Великобританії, за словами вчених не достатньо «пов'язані з природою».

І хоча, дослідження ілюструють виключно загальну картину у Великій Британії, навряд українські батьки хотіли б спостерігати подібні тенденції в нашій країні. А для того, щоб уникнути аналогічних сценаріїв, варто більше часу виділяти на спільне дослідження світу.

У 2012 році представники Національного фонду «Natural Childhood» своєю доповіддю приголомшили суспільство, адже за наведеною ними статистикою, лише одна з десяти дітей регулярно грається на природі. Покоління тому цей показник був уп’ятеро вищим.

Посилання на The Guardian: theguardian.com

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти