Термін «вищий навчальний заклад» офіційно скасовано

Уряд схвалив постанову про зміну терміну "вищий навчальний заклад", а також вніс правки до переліку можливостей отримання вченого звання доцента.

Кабінет міністрів України змінив усталений термін «вищий навчальний заклад» на форму «заклад вищої освіти», що відповідає закону «Про освіту».

Як передає офіційний сайт «Радіо Свобода» з посиланням на прес-службу Міністерства освіти і науки, уряд вже схвалив відповідну постанову, а також вніс зміни до переліку можливостей діячів культури і мистецтв в отриманні вченого звання доцента.

У попередній редакції порядку вчене звання доцента присвоювалось діячам культури та мистецтв, які мають суспільне визнання, в результаті чого отримали почесне звання «Народний артист України», «Народний художник України», «Народний архітектор України», «Заслужений діяч мистецтв». Тепер цей список розширено званнями «Заслужений артист України», «Заслужений художник України», «Заслужений архітектор України», «Заслужений працівник культури України», «Заслужений майстер народної творчості України», – розповів заступник міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич.

Нагадаємо, що Верховна Рада України схвалила закон про освіту у вересні минулого року. Одним із важливих положень закону є запровадження 12-річної середньої освіти. Документ також пропонує новий підхід до розвитку вчителя і його педагогічної свободи, зокрема передбачає, що загальна кількість годин на підвищення кваліфікації упродовж 5 років буде не менше ніж 150 годин.

Посилання «Радіо Свобода»: https://www.radiosvoboda.org

Посилання МОН: https://mon.gov.ua

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.