Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Ситуація успіху: основні поняття, сутність, технологічні аспекти, інклюзивна практика
»
Взяти участь Всі події
Новини
997
10 вересня 2020 об 11:05

Тарас Кремінь контролюватиме дотримання вимог мовного закону в школах

Норма закону щодо штрафних санкцій за порушення мовного законодавства почне діяти за 2 роки.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь здійснюватиме моніторинг дотримання мовного законодавства, в тому числі щодо переходу російських шкіл на українську мову навчання:

Я дуже радий, що з 1 вересня, відповідно до закону про освіту, який був ухвалений Парламентом у 2017 році, всі російськомовні школи перейшли на державну мову навчання. Це величезний позитив і це стосується і півдня, і сходу України. Це величезний сигнал для українського народу, що рівень володіння державною мовою має всі шанси підвищуватися.

Згідно із законодавством, контролем за навчально-виховним процесом займаються місцеві органи управління освітою і МОН. Уповноважений із захисту державної мови, відповідно до покладених на нього функцій, буде контролювати виконання мовного закону Міністерством освіти й науки України.

Водночас мовний омбудсмен зауважив, що поруч із дотриманням вимог закону надзвичайно важливою є і якість викладання:

Мене цікавить і якість викладання державною мовою. Це можна буде побачити, зокрема, і за тими результатами, які ми отримаємо на ДПА і ЗНО.

Коментуючи цьогорічні результати ЗНО, які виявилися гіршими за торішні, Тарас Кремінь зазначив:

У мене є така підозра, що разом із тим "кадровим голодом", який у нас є в системі освіти, разом із погіршенням якості викладання, разом зі зменшенням мотивації на викладання якісною державною мовою інших дисциплін, маємо такі наслідки.

Уповноважений із захисту державної мови також нагадав, що норма закону щодо штрафних санкцій за порушення мовного законодавства почне діяти за 2 роки.

Сьогодні ми можемо готувати виключно звернення до тих чи інших установ, організацій за зверненням громадян та за результатами моніторингу діяльності державних установ у різних сферах.

З моменту обіймання посади Тарас Кремінь зазначав, що в Україні існують проблеми з мовним законодавством. Свою думку щодо ситуації з мовою в Україні висловив і Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов. За його словами, громадяни України повинні вільно володіти двома мовами державною, а також англійською. Іноземною повинні володіти, зокрема, усі співробітники сфери освіти.

Читайте також:

Українська в школах викладається неякісно: мовний омбудсмен розповів про першочергові завдання

Джерело: Урядовий портал

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.