Новини
1418
19 серпня 14:13

Тарас Кремінь ініціює створення музеїв української мови у закладах освіти

Секретаріат уповноваженого разом з Академією педагогічних наук України розробили Концепцію майбутнього такого музею.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас #Кремінь виступає за створення у закладах освіти музеїв української мови. Про це повідомляє пресслужба мовного омбудсмена

Для ширшої популяризації та кращого знання історії становлення рідної мови у закладах освіти мають бути створені музеї української мови, – підкреслює Тарас Кремінь.

За його словами, Секретаріат уповноваженого разом з Академією педагогічних наук України розробили Концепцію майбутнього такого музею. Крім того, Тарас Кремінь вважає, що було б добре, аби такі виставкові експозиції змогли запрацювати як у #ЗВО, так і на шкільному рівні.

У такому разі кожна дитина ще зі шкільної парти мала б змогу дізнатися, як зароджувалась українська мова та який шлях заборон та утисків їй довелося подолати, аби нарешті утвердитися у статусі державної, – наголошує мовний омбудсмен.

Натомість водночас Кремінь зазначає, що сьогодні шкільне юнацтво та студентство дедалі більше починає спілкуватися рідною мовою. За його словами, для чималої частини юних українців спілкування українською стало модним та природним.

Переконаний, освіта – це основа майбутнього української нації. Саме тому якісна українська освіта є одним з пріоритетів держави, – підсумував уповноважений.

Нагадаємо, з'явилися перші результати іспиту на рівень володіння українською мовою для держслужбовців.

Вас може зацікавити: Найважливіші реформи в освіті за 30 років Незалежності

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.