! В а ж л и в о

Система СЕЕН буде впроваджена в школах на загальнонаціональному рівні – МОН

А поки що стартував пілотний проєкт у 26 школах із 23 областей України. Представники цих шкіл на початку жовтня пройшли тренінги з розробниками програми з Emory University (Атланта, Джорджія, США).

Система соціально-емоційного та етичного навчання СЕЕН має змінити атмосферу в школах та ставлення учнів до вчителів, до навчання, один до одного та до самих себе. Про старт пілоту цієї програми повідомила міністерка Ганна Новосад під час пресконференції у Харкові.

«Ми маємо взаємини вчителя та дитини будувати на партнерстві, усвідомленні своїх і чужих емоцій. Саме тому ми підтримуємо програму СЕЕН. Ми сподіваємося, що з часом це стане невід’ємною частиною нашої шкільної навчальної програми», – пояснила Ганна Новосад.

СЕЕН базується на трьох вимірах: усвідомленості, залученості та співпереживанні, які перетинаються між собою. Консультантом у розробці СЕЕН став доктор Деніел Ґоулман, автор книги «Емоційний інтелект».

Програму розробляли п’ять років, одночасно випробовуючи її елементи у 500 закладах освіти всього світі: у США, Британії, Швеції, Швейцарії, Австралії, Індії, Бразилії та інших країнах.

Протягом 2019-2020 року вчителі пілотних шкіл займатимуться з дітьми за новими методиками, а вже 2020-2021 навчального року долучитися до впровадження СЕЕН зможе будь-яка школа.

Наприкінці навчального року будуть перевірені рівні булінгу, загального задоволення учнівства, отримання радості від навчання у школах з СЕЕН та у школах, де ця програма не практикується.

Нині вже готові навчальні програми для початкової та середньої шкіл, розробляється програма для старшої школи. Допомагати у розробці будуть дитяча та сімейна психологиня Світлана Ройз, ексміністерка Лілія Гриневич, інші українські педагоги й науковці.

Наступного року Emory University та EdCamp Ukraine обіцяють оприлюднити онлайнкурс із СЕЕН та надати вільний доступ до всіх методичних матеріалів, підготувати програми для старшої школи, для закладів вищої освіти, для батьків, які хочуть використовувати СЕЕН у домашньому навчанні.

Згодом планується підписання договору між МОН, Emory University та EdCamp Ukraine про впровадження СЕЕН на загальнонаціональному рівні.

Читайте також: Не тільки Ґрета: 18-річна американка примусила змінити освітні правила

Джерело: pedpresa.ua

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації (лист МОН № 4/2181-19 від 30.09.2019 р.).

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Олімпіада «Всеосвіта Осінь – 2019»