і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о

«Світ без відходів» та нові персонажі

Як залучити дітей до сортування сміття та хто такий Голуб Роберт – спробуємо розібратись!

Погодьтеся, діти – немов чисте полотно і що на ньому напишеш, те і формуватиме подальший вектор розвитку особистості. Саме тому команда «Coca-Cola Україна» вирішила, що саме зі школярів варто почати запровадження культури сортування відходів.

Торік компанія «Coca-Cola» анонсувала свою нову амбітну стратегію – «Світ без відходів», яка полягає у тому, що до 2030 року організація має збирати та віддавати на вторинну переробку стільки ж упаковки, скільки випускає.

«А чому б взагалі не відмовитись від пластику?» – скажете ви. Однак, є очевидною незамінна потреба у пластику (і в упаковці вцілому), адже саме пластик зробив революцію у гігієнічному зберіганні та транспортуванні як напоїв, так і будь-чого у світі.

Легко думати, що вирішення усіх проблем – це повна відмова від пластику. По-перше, упаковка дозволяє носити воду з собою будь-куди та будь-де. По-друге, упаковка є санітарною та безпечною, вона зупиняє хвороби та епідемії. Можна сказати, що упаковка рятує життя. Тому вона така важлива для суспільства, – зазначив генеральний директор «Coca-Cola Україна» Камран Іскандаров.

Однак керівники компанії «Coca-Cola» розуміють, що для досягнення їхньої глобальної мети замало звичайного бажання, тож команда вирішила залучитися підтримкою партнерів-однодумців та, підтримуючи проект значними інвестиціями впродовж багатьох років, планує реалізувати задумане. Але ще більше зусиль та дій має бути зроблено, щоб зменшити кількість відходів упаковки.

Зараз компанія обрала вектор у напрямку максимального сприяння розбудові здорового світу без відходів, тож для цього розпочала інформаційну кампанію, яка має привчити українських школярів сортувати відходи.

Для того, щоб дітям було цікавіше долучатися до сортування, створили кумедних героїв, кожен з яких має свій «сектор відповідальності»:

  • Робот Зеро допомагає мінімізувати відходи;
  • Павучиха Поліна – спрямовує свою увагу на сортування;
  • Черв’як Леонід робить з відходів компост;
  • Русалка Марина вчить збирати пластик;
  • Голуб Роберт – категорично проти спалювання відходів.

Авторкою персонажів є відома українська ілюстраторка Анна Сарвіра. Повчальні історії за участі цих героїв написала популярна блогерка Татуся Бо.

Можете тісніше познайомитися з кумедними героями, пройшовши цікавий тест про сортування сміття. Перевіримо, чи так вже добре ви орієнтуєтесь у сортуванні?

Експерти підготували 15 питань з чотирма варіантами відповідей. У деяких питаннях може здатися, що кілька відповідей правильні. Так і є. Але потрібно обрати лише одну, найближчу до вашого світогляду. Це допоможе визначити, про яку сферу екології ви дбаєте найбільше.

Більше 7 екологічних відповідей – ви склали екзамен, і на вас чекає похвала від члена журі. 8 неекологічних відповідей – екзамен провалено. Чи складаєте його ви?


Еко-екзамен


Першими з цими еко-героями познайомляться сто шкільних команд з усієї України, які візьмуть участь у проекті «Zero Waste School», що вже другий рік поспіль втілює в життя ГО «Klitschko Foundation».

Минулого року 50 шкіл з міст і сіл України почали сортувати відходи і втілили освітні проекти у своїх громадах. Тепер, після оголошення 100 цьогорічних учасників, ми очікуємо ще більших результатів. Сподіваємося, нові симпатичні герої допоможуть учасникам проекту надихати інших ідеями роздільного збирання та переробки відходів і залучати до цього більше людей, – зазначила директор Klitschko Foundation Аліна Носенко.

Довідково: «Zero Waste School» у 2019 році школярі зі 100 шкіл з усієї України приїздять до Києва на триденний тренінг, щоб потім ініціювати великі зміни у своїх громадах. Проект має на меті сприяння розвитку місцевих громад у малих містах та селах через неформальну освіту та навчити їх вирішувати соціальні та глобальні проблеми. Тільки за 2018 рік було встановлено 668 контейнерів для утилізації та було зібрано 100 000 кг вторсировини.


Нагадаємо, нещодавно «Всеосвіта» розробила неймовірно цікаву та корисну гру для дітей «Сортувати – це просто!». Завантажуйте та бавтесь! 

Завантаження цілком безкоштовне!

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти