Суспільство потребує пришвидшення реформи освіти – Ганна Новосад

Міністрка освіти України Ганна Новосад на зустрічі з колишнім прем’єр-міністром Великої Британії Тоні Блером розказала про НУШ та важливість британського досвіду для України.

Впровадження масштабної освітньої реформи потребує великої концентрації сил та налагодження технологічних підходів. Про це розказала голова МОН України Ганна Новосад на зустрічі з прем’єр-міністром Великої Британії 1997-2007 років, виконавчим директором Institute for Global Change Тоні Блером.

«Ми вже розпочали реформу “Нова українська школа” на початковій ланці, однак зараз відчуваємо запит суспільства на пришвидшення реформи. Великим викликом є впровадження нових програм та стандартів на рівні базової та старшої школи – це більше вчителів, більше класів, більше інвестицій», - наголосила міністерка.

За словами очільниці МОН, сьогодні Україна зацікавлена у кращих практиках та досвіді інших країн, де освітня реформа вже відбулася. «Британія – одна з таких країн, саме за вашого лідерства ця реформа відбувалась, і нам надзвичайно цікавий цей досвід», – відзначила Ганна Новосад.

У свою чергу Тоні Блер наголосив, що реформа – будь-яка, не тільки освітня – «це технологічний процес, який потребує дуже чіткого набору підходів, якими вона впроваджується. Для цього команда, яка проєктує реформу, має мати чітке бачення шляху, яким потрібно пройти для досягнення результату».

Серед основних напрямів роботи при впровадженні змін в освіті Тоні Блер назвав роботу з підвищення кваліфікації вчителів, покращення їхніх лідерських якостей, автономію закладів.

На зустрічі також йшлося про співпрацю України з The Tony Blair Institute for Global Change, зокрема у межах проєкту “Generation Global”. Так, команда цього проєкту вже впродовж 7 років працює в Україні, однак лише протягом останнього року розпочала співпрацю з МОН.

На сьогодні проєкт вже залучив понад 130 шкіл у найбільших містах України – у Харкові, Сумах, Полтаві, Дніпрі, Херсоні, Одесі, Черкасах, Львові. Загалом охоплено близько 13 000 школярів та 746 вчителів.

Основний напрям проєкту – робота за теперішніми системами для розвитку навичок викладачів та прищеплення критичного мислення та діалогу в учнів.

“Ми знаходимось у контакті з вашою координаторкою в Україні Джо Малон. Цілі проєкту відповідають цілям та цінностям нашої реформи – навчанню не лише знанням, а розвитку компетентностей, потрібних людині у ХХІ столітті. Ми сподіваємось на плідну подальшу співпрацю”, – зазначила Ганна Новосад.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
3
міс.
0
3
дн.
1
8
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!