Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

16 грудня 2021 о 15:16
1 0

Студенти з Дніпра винайшли пристрій, що запобігає крадіжкам велосипедів

За словами винахідників, WheelKeep не буде доповненням до велосипеда, а стане його частиною.

Як давно ви мрієте про те, щоб спокійно залишати свій велосипед на вулиці й не перейматись, що його хтось викраде? Студенти Дніпровського національного університету ім. О.Гончара розробили мікроскопічний пристрій WheelKeep, який допоможе відстежувати місцезнаходження свого велосипеда завдяки додатку на мобільному телефоні. Про те, як з’явилась ідея створення пристрою, як він працює та коли його можливо буде придбати, винахідники розповіли Суспільному.

Ілля Волков та Павло Герман – велосипедисти. Проблема крадіжок для хлопців знайома та актуальна, саме тому у них і виникла ідея створити пристрій, який цьому запобігатиме.

Три роки тому ми катались на велосипедах і захотіли зайти в магазин, щоб придбати їжі. Згодом ми зрозуміли, що ніхто з нас не хоче залишатись на вулиці й стерегти велосипеди, а залишата їх без нагляду не хотілось, адже їх можуть викрасти. Крім того, у нас навіть не було замків з собою. В результаті ми так і не змогли зайти поїсти. Так ми й зрозуміли, що для велосипедів треба додатковий захист, – розповідає Ілля Волков.

За словами винахідників, WheelKeep не буде доповненням до велосипеда, а стане його частиною. Трекер встановлюється у кермову колонку і стає повністю невидимим ззовні. Якщо хтось візьме велосипед, то власник дізнається про це завдяки сповіщенню на смартфоні та зможе відстежити свій транспорт з точністю до двох метрів.

Пристрій легкий у використанні та заряджається від мережі або портативної батареї, а заряду вистачає приблизно на два тижні.

Ілля та Павло розповідають, що вже думають над тим, щоб система могла зв’язатися з поліцією чи приватними охоронними системами:

Технічна команда My Pol, що працює над цим сервісом, дуже позитивно відреагувала та були дуже натхненні тим, що є такий проєкт і тим, що можна посприяти розв'язанню цієї проблеми в Україні.

Хлопці додають, що колись спілкувались з патрульними в Дніпрі та дізнавались їхню думку щодо цього пристрою. Від поліцейських вони також отримали позитивний відгук.

Зазначимо, що хлопці перемогли на національному рівні у Всесвітньому конкурсі стартапів та мали представляти свій проєкт у Стамбулі 15 грудня, але через пандемію фінал конкурсу перенесли. Крім того, цієї осені студенти отримали грант у 25 тисяч доларів від українського фонду стартапів.

! Якщо WheelKeep сподобається журі на Всесвітньому конкурсі, то хлопці отримають необхідну підтримку, аби втілити свою ідею. Вони зазначають, що у 2022 році планують продавати свій пристрій у веломагазинах. Коштуватиме такий трекер близько 130 доларів.

Фото: Суспільне

Читайте також: Юна українка перемогла у міжнародному конкурсі малюнків. Тепер її малюнок нанесуть на космічну ракету «Arian-5»