Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Порядок передавання документів на зберігання до архіву закладу освіти
»
Взяти участь Всі події
Новини
334
23 листопада 2021 о 12:17

Стіни з попкорну: вчені перетворюють повітряну кукурудзу на екологічно чистий будівельний матеріал

Матеріали з попкорну можуть скоротити використання неекологічних продуктів для будівництва.

Чи думали ви колись, що попкорн, улюблена їжа з кінотеатрів, може стати будматеріалом? Певно, що ні! Втім, німецькі вчені знайшли ще одне застосування попкорну – вони перетворили кукурудзу на екологічно чистий утеплювач будівель. Саме так! Нова розробка може стати проривом у будівництві, адже попкорн демонструє чудові показники теплоізоляції, повідомляють у Studyfinds.

Наразі над кукурудзяними стінами працюють вчені з Геттінгенського університету. За словами команди розробників, матеріали з попкорну можуть скоротити використання неекологічних продуктів для будівництва.

! Більшість будматеріалів для утеплення зроблені з пластмас та мінеральних волокон, виготовлення яких спричиняє викиди вуглекислого газу в атмосферу. До того ж, пластмасові утеплювачі важко утилізувати – вони можуть розкладатися століттями та забруднювати навколишнє середовище.

Дослідники вважають, що для хорошої теплоізоляції можливо використовувати навіть природні матеріали. Команда розробників заявила, що пресований попкорн має характеристики, яких потребує матеріал для утеплення:

  • теплоізоляція;

  • тогнестійкість;

  • легка переробка;

  • гідробофність (водостійкість).

Новий процес пресування попкорну, заснований на технології пластмасової промисловості, дає змогу економічно ефективно виготовляти ізоляційні плити у промислових масштабах. Це може гарантувати, що природні ізоляційні матеріали більше не будуть ношеними, – зазначив голова дослідницької групи Аліреза Харазіпур.

Дошки з попкорну під час досліджень показали блискучі результати. Автори дослідження вважають, що найбільшою перевагою кукурудзяного матеріалу є те, що це рослинна сировина, що робить попкорн стійкою альтернативою нафтопродуктам та іншим промисловим пластмасам.

Дізнавайтесь цікаві та корисні новини у сфері науки разом зі «Всеосвітою». 

Фото: studyfinds

Матеріал, який вас може зацікавити: Куртка та жилет з підігрівом: на Донеччині розпочали виготовляти «розумний» одяг

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.