Steam-майданчик для дітей допоможе у творчій формі вивчати нетворчі науки

У Харківській політехніці створили нову платформу для ефективного засвоєння хімії, механіки, електрики та молекулярної фізики.

Щоб змусити дитину зосередитись на навчальному предметі та приділити йому достатню кількість часу, не потрібно кричати, погрожувати вилученням улюблених гаджетів чи застосовувати батьківські санкції у вигляді позбавлення кишенькових грошей на тиждень чи місяць. Ця система хоч в деяких випадках і спрацьовує, але не є занадто ефективною. Власне кажучи, зовсім не є ефективною. Достатньо лише правильно мотивувати свою дитину, по-справжньому зацікавити її, творчо підійти до сприйняття будь-якої нової інформації.

Подібний метод вирішили застосувати вчені Харківської політехніки: вони розробили інтерактивний та напрочуд оригінальний Steam-майданчик, який допоможе дітям творчо й невимушено вивчати інженерні, технічні, а також природничі науки. Проект презентували в межах Міжнародного освітнього форуму, який розпочався в Харкові 28 березня 2018 року.

Особливість нової платформи полягає в тому, що вона розділена на 11 тематичних блоків, кожний з яких допомагає цікаво та ефективно вивчити предмет, дізнатись про його особливості та перевірити їх на практиці.

Саме такі освітні підходи можуть у майбутньому подарувати нам нове покоління конструкторів і дизайнерів, науковців і технологів, – вважають політехніки.   

Як повідомляє офіційний сайт Міністерства освіти і науки України, Steam-майданчик багатоплановий, зорієнтований на реалізацію різноманітних напрямів, зокрема:

«Вулична хімія» – властивості рідин та способи роботи з ними;

«3D-друк онлайн!» – система виробничих процесів, в якій виріб створюється за іншими технологіями;

«Динаміка та міцність» – вивчає явище резонансу в роторних машинах, магнітну левітацію, вібрацію тощо;

«Трансформатор Тесла» – досліди з передачі електрики на відстані;

«Загадковий світ полімерів» – досліджує властивості полімерів (рідкого пластиліну, а також полімерних самоцвітів та кераміки).

Розробники вважають, що дана технологія вплине на швидке засвоєння багатьох складних дисциплін, наприклад, хімії, молекулярної фізики, механіки та електрики. Креативний підхід до вивчення матеріалу і практична його складова допоможе дітям розвинути інженерні здібності та просторове мислення.

Посилання МОН: https://mon.gov.ua/ua

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.