Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Використання електронних освітніх інструментів у процесі інтерактивного навчання: дошка Jamboard
»
Взяти участь Всі події
Новини
2154
27 червня 2019 о 10:00
pdf Роздрукувати

STEAM-House 2019: шанс для юних інноваторів

STEAM-House дає можливість дітям зі всієї України спробувати себе в ролі винахідників-інноваторів.

Змагання STEAM-House 2019 продовжують набір! Що це за конкурс? Для чого він створений? Відповідають співорганізатори: віцепрезидент компанії ІТ-Інтегратор Надія Омельченко та керівник інноваційних проєктів в сфері освіти компанії Accord Group Ігор Старенький.

 STEАM – ЦЕ НЕ ПРОСТО ТЕХНІЧНА ОСВІТА 

 Ігор Старенький:  Останнім часом в освітньому просторі України набирає обертів тренд STEAM-освіти. Вона охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering), мистецтво (Art) та математику (Mathematics). Але потрібно розуміти, що STEАM – це не просто технічна освіта. Вона охоплює значно ширше поняття. Наприклад, під час завдання комплексно спроєктувати «розумний будинок», крім технічних аспектів, школярі мусять залучити свою уяву і спроєктувати будинок так, щоб він виглядав привабливо і був зручним для життя.

 STEAM-HOUSE – МОЖЛИВІСТЬ ВЖЕ ЗАРАЗ СПРОБУВАТИ СЕБЕ В РОЛІ ВИНАХІДНИКА-ІННОВАТОРА 

 І. С.:  В Україні ще у 2016 році Міністерство освіти і науки опублікувало першу версію «Концептуальних засад реформування середньої освіти» та концепцію Нової Української Школи (НУШ):

♦ вміння логічно і математично мислити;

♦ наукове розуміння природи і сучасних технологій;

♦ впевнене користування інформаційно-комунікаційними технологіями;

♦ обізнаність і самовираження у сфері культури.

Отже, метою створення змагань якраз і є велике бажання допомогти державі в реалізації такої надзвичайно складної, але потрібної реформи. Водночас, багато шкіл поки не обладнані необхідними STEAM-лабораторіями, тож STEAM-House дає можливість дітям зі всієї України вже зараз спробувати себе в ролі винахідників-інноваторів. Змагання – це шанс для дітей, батьків та їхніх вчителів проявити себе.

 Надія Омельченко:  Насправді профорієнтація фактично відбувається ще в школі, тому саме зі шкільної парти дитині потрібно дати можливість себе проявити. Наш конкурс створений саме для цього.

 STEAM-ДІТИ СТАНУТЬ МІЦНОЮ ОПОРОЮ НАШОЇ ДЕРЖАВИ 

 Н. О.:  Який інтерес бізнесу? Фактично жодного, це елемент нашої корпоративної соціальної відповідальності. Гарантій, що учень через десять років прийде працювати до нас у компанію, немає. Наша мета зовсім в іншому – залучити до STEAM-професії якомога більше дітей, які в майбутньому стануть міцною опорою нашої держави.

Крім того, багато конкурсів спрямовані саме на робототехніку, а змаганнь з комплексного моделювання розумних гаджетів практично немає. STEAM-House – першопроходець у цій сфері. Наші діти працюють не з готовими ґаджетами, вони їх самостійно моделюють, програмують та виготовляють, а це набагато складніше.

 РОЗРОБКИ, ЯКІ МОЖУТЬ СТАТИ РЕВОЛЮЦІЙНИМИ 

 Н. О.:  На минулорічному фіналі STEAM-House найбільше мене вразив проєкт хлопчика з Дніпра щодо розумного пішохідного переходу. Його суть дуже проста: коли хтось підходить до переходу, вмикається підсвічування, водій стає уважнішим. Цей проєкт легко масштабується, це справжній IoT та Smart-City. Від його реалізації виграли б абсолютно всі мешканці міст.

 І. С.:  Я був вражений підходом дівчинки Тані з Южноукраїнська. Вона з Миколаївщини, регіону, який вряди-годи стикається з проблемами засухи. Таня у фіналі STEAM-House 2018 року представляла пристрій, який видобуває воду з повітря та спрямовує її на полив. Ця розробка по-справжньому може стати революційною.

 МИСЛИТИ НЕСТАНДАРТНО, І ВСЕ ОБОВ’ЯЗКОВО ВИЙДЕ 

 Н. О.:  Минулого року в STEAM-House взяли участь понад 100 учасників з усіх куточків України. Організатори впевнені: цьогоріч учнів буде ще більше, а розробки стануть інноваційнішими та цікавішими. До речі, у рамках конкурсу ми також запустили підпроєкт STEAM-Girls, аби розвіяти стереотипи, що дівчата не можуть бути «технарями».

 І. С.:  Що хочемо побажати учасникам? Не боятись. Подаватись. Мислити нестандартно, і все обов’язково вийде. Якщо є ідея, необхідно знати, як її втілити, тоді вона стає в десятки разів цікавішою.


Подача заявок на STEAM-House для учнів всіх шкіл та позашкільних закладів України триватиме до 15 липня!

Зареєструвати заявку можна за посиланням: http://steam.accord-group.com/

Організатором змагань є Інститут модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України, компанії Accord Group та ІТ-Інтегратор, спільно з Видавничим домом «Освіта» та приватними компаніями-партнерами.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.