і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о
Грузія

Старшокласники Грузії – без екзаменів!

На позачерговому планерному засіданні парламент Грузії прийняв зміни до закону «Про загальну освіту», які скасовують випускні іспити в школах.

Учні 11-12 класів не складатимуть випускні іспити, але натомість зможуть отримати атестат за умови позитивної оцінки з усіх предметів. Про це повідомляє інформаційне агенство Інтерфакс-Україна. 

Грузинський парламент ухвалив закон про скасування випускних іспитів у школах. Законодавчу ініціативу уряду підтримали 80 депутатів, а 8 проголосували проти, – йдеться в повідомленні.

Законопроект був поставлений на голосування повторно, оскільки 5 квітня він не набрав необхідну кількість голосів.

Про які ж зміни йдеться?

З 2018-2019 навчального року в школах Грузії скасовуються іспити для учнів 11-12-х класів. Для отримання атестату про середню загальну освіту учні повинні мати позитивні оцінки з усіх предметів – п’ять або більше балів за десятибальною системою оцінки знань.

Від здачі випускних іспитів звільняються учні, які в минулі роки не змогли отримати атестат про повну загальну середню освіту. До того ж атестат отримають ті школярі, які за певних обставин не склали випускні іспити, якщо з усіх предметів мають не менше п’яти балів.

Випускники з отриманими атестатами матимуть право зареєструватися для прийому в професійні або вищі заклади освіти у 2019 році, і в наступні роки також.

Чим обумовлено скасування випускних іспитів?

У Міністерстві освіти Грузії переконані, що скасування випускних іспитів спрямоване на посилення ролі в школи в системі освіти. Під час розробки нових правил були враховані всі питання, які ставилися упродовж декількох років, щоб вчителі приділяли більше уваги навчанню, а не екзаменаційним процедурам.

Фахівців підготували десять законодавчо-нормативних пакетів, які охоплюються всі напрями. Ще одна суттєва зміна – нова система оцінки рівня знань і навичок учителів, розвиток шкільної інфраструктури, впровадження інновацій і технологій. Освітні реформи в Грузії триватимуть 4 роки.


Нагадаємо, раніше “Всеосвіта” писала про дати творчих конкурсів до вступу на бакалаврат. 

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти