Сьогодні Всесвітній день океанів!

Щороку 8 червня людство відзначає Всесвітній день океанів, спрямований на привернення уваги людей до захисту прав мешканців морських глибин.

Всесвітній день океанів заснований Генеральною Асамблеєю ООН 12 лютого 2009 року. Офіційно, на вищому міждержавному рівні, ідея проведення Всесвітнього дня океанів вперше прозвучала в 1992 році на міжнародному саміті, який відбувався у Бразилії, в місті Ріо-де-Жанейро.

Ми знаємо, що практично 70 % поверхні Землі вкрита Світовим океаном. Сьогодні океан став домом для блакитних китів, дельфінів, медуз, коралів, черепах, одноклітинних організмів. Незважаючи на те, що ми досягли визначних успіхів у кораблебудуванні, ракетоконструюванні, інженерії, IT-технологіях – океан залишається одним із найзагадковіших місць на планеті.

А що нам відомо про океани і які таємниці вже розкриті? До речі, чому Тихий океан назвали «тихим»?

Усім славнозвісний португальський мореплавець Фернан Магеллан, здійснивши навколосвітню подорож, дав назву Тихому океану. Його команді пощастило, бо тоді погода була напрочуд чудовою. Хоча Тихий океан не такий вже тихий: там часто виникають шторми та цунамі великих масштабів. 

Як ви гадаєте, Еверест найвища гора у світі? А от і ні. Еверест – найвища точна над рівнем моря, але вулкан Мауна-Кеа має загальну висоту 10203 метра, тобто на 6000 м нижче рівня Тихого океану.

Схематичний вид вулкану. Джерело: cattur.ru

Ми цінуємо сумлінну роботу працівників зоопарків, дельфінаріїв, вчених-екологів, які намагаються зберегти неповторну океанську флору та фауну. Друзі, давайте берегти і дбати те, що дала нам природа, адже людське життя нерозривно пов’язане з водними ресурсами. 

Посилання на BBC.ua і HB Style: 

https://nv.ua/ukr/style.html

https://ukr.media/

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.