Сьогодні відзначається Всесвітній день свободи преси

В цьогорічному рейтингу свободи преси Україна посіла 101 місце із 180 можливих.

Всесвітній день свободи преси бере свій початок з 1992 року. Дата цього свята – 3 травня – вибрана не випадково. Адже цього ж числа в 1991 році було прийнято декларацію, що мала на меті сприяти свободі африканської преси.

Сьогодні ж, цей день є приводом нагадати світу про важливість свободи слова та про право кожної людини на вільний доступ до інформації. Читачі та глядачі світу мають освідомити те, що при виконанні своєї місії, журналісти залежать лише від них, а будь-який тиск зі сторони – неприпустимий.

В цьогорічному рейтингу свободи преси, який щорічно представляє міжнародна організація Reporters sans frontières / Reporters Without Borders / RSF, Україна посіла 101 місце із 180 можливих. За рік їй хоч трішки, але вдалося піднятися, адже минулого року вона отримала 102 місце. В цьому рейтингу, зокрема, перше місце посіла Норвегія, а останнє – Північна Корея. Із наших сусідів найвищу сходинку посіла Словаччина – їй призначили аж 27 місце.

Ми вітаємо з цим днем журналістів та працівників ЗМІ! Дякуємо за вашу роботу, адже правдива преса є важливою частиною функціонування здорового та щасливого суспільства! І звісно ж, сподіваємося, що Україна впевнено буде рухатись вгору по рейтингу свободи преси, а кожен українець цілком реалізує своє право на вільний доступ до інформації.

Фотоматеріали взяті на сайті Reporters Without Borders.

Інформація взята із сайту Українські Національні Новини: http://www.unn.com.ua/

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.