і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію

Сьогодні в Україні відзначають День пам’яті та примирення

8 травня Україна вшановує жертв Другої світової війни.

8 травня 1945 року набрав чинності Акт про беззастережну капітуляцію Німеччини, що означало – Антигітлерівська коаліція перемогла! Це стало надзвичайно щасливою подією в житті країн Європи, адже вона дарувала надію та віру на нове мирне життя. Однак з роками піднесення від перемоги все більше почав затьмарювати біль втрат: занадто багато близьких було втрачено, занадто багато понівечено життів, надто багато звірства було здійснено. Світ й досі не може від цього оговтатись, а ми – не можемо та не маємо права забути.

Хоча в перші роки після закінчення війни країни-переможниці влаштовували велелюдні святкування, з часом день, що асоціювався з перемогою, став символізувати день скорботи. Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 22 листопада 2004 року були проголошені Дні пам'яті та примирення, присвячені пам'яті всіх жертв цієї війни. У 2015 році Україна також приєдналася до загальноєвропейської традиції та проголосила 8 та 9 травня днями пам’яті загиблих. В ці дні не заведено залучатися до розважальних подій, адже їхньою метою, насамперед, є вшанування жертв, принесених на вівтар людського безумства та війни. Крім цього, День пам’яті та примирення - це ще одна можливість нагадати суспільству про такі загальнолюдські цінності як повага та пам’ять, а також про загальноцивілізаційні - мир.

Символом вшанування жертв війни є червоний мак - пам’ятний знак жертв військових конфліктів, що нагадує кривавий слід від пострілу. Стилізовані маки зазвичай розміщують на одязі на лівій стороні грудей, ближче до серця. Від радянської символіки під час вшанування пам’яті полеглих Україна відмовилася.

Вічна пам'ять загиблим. Честь і слава нашим живим героям!

Слава Україні!

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь