+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о

Сьогодні – Міжнародний день жінок і дівчат у науці

Вітаємо українських науковиць зі святом!

Щорічно 11 лютого за рішенням ООН у світі відзначають Міжнародний день жінок і дівчат у науці, ціль якого – привернути увагу до проблеми гендерних стереотипів, які обмежують жінок у науковій діяльності. Свято було проголошено у 2015 році резолюцією 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН, а у 2016 році – його вперше відсвяткували.

… для того, щоб досягти повного і рівного доступу жінок і дівчаток до науки, а також забезпечити гендерну рівність і розширення прав і можливостей жінок і дівчат, – сказано в документі.

Основною метою Резолюції є досягнення реальних успіхів у залученні жінок до сфери науки. Резолюція закликає країни світу звернути увагу на проблему гендерного дисбалансу в науці, техніці та інженерії, а також працювати над залученням до них жінок і дівчат.

Згадка в назві дівчаток – зовсім не випадкова. В такий спосіб звертається увага громадськості на необхідності заохочення представниць жіночої статі шкільного та дошкільного віку долучатися до різноманітних наукових гуртків.

Згідно з даними Держстату за 2018 рік, в наукових організаціях національних академій наук України працює майже 25 тисяч дослідників, 12 тисяч з яких – жінки. Такі цифри свідчать про відносну рівність жінок та чоловіків.«Всеосвіта» вітає жінок, які своїм прикладом довели, що любов до науки не має статевих обмежень! Бажаємо вам натхнення, успіхів та окриленості на шляху до нових досягнень!

Інформацію взято зі сторінки Інституту у Facebook.

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти